Uczniowie powrócą do szkół? Minister edukacji zabrał głos

2020-05-11 15:32
Katarzyna Adamiak
2020-05-11 15:32

- Za 2-3 tygodnie będziemy podejmowali decyzje ws. ewentualnego powrotu do nauczania w szkołach – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W związku z koronawirusem szkoły są zamknięte do 24 maja. Czy po tym terminie uczniowie powrócą do szklonych ław?

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, który w był gościem radiowej Jedynki, poinformował, że decyzji o ewentualnym wznowieniu zajęć jeszcze nie podjęto.

- To będzie zależało głównie od opinii ministra zdrowia, a on tę opinię wyda na podstawie danych epidemicznych. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, to będziemy chcieli, chociaż na kilka tygodni uruchomić szkoły w tej tradycyjnej formule – powiedział minister Piontkowski. Szef MEN dodał, że w szkołach będą obowiązywać podobne obostrzenia sanitarne, jak w przedszkolach.

- Jest to jeden z kilku wariantów, które rozważamy. Patrzymy także na to, co się dzieje w innych krajach europejskich. Niektóre państwa zdecydowały się na przywrócenie nauki, inne nie. Będziemy podejmowali decyzje za 2-3 tygodnie – dodał.

Z kolei podczas porannej konferencji prasowej szef MEN poinformował, że o tym, w jakiej formule i kiedy uczniowie wrócą do szkół, w najbliższych dniach poinformuje premier Morawiecki.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!