Uhonorują Stanisława Wasilewskiego. „Grób weterana”

2024-05-20 7:59
Karol Szumny
2024-05-20 7:59

W najbliższą sobotę o godz. 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Trzebiatowie odbędzie się uroczystość przywrócenia pamięci kombatanta 3 Batalionu Strzelców Karpackich – ś.p. st. strz. Stanisława Wasilewskiego. Na grobie zmarłego zostanie umieszczona tabliczka z napisem „grób weterana”.

fot. Klub Wojskowy 7BOW w Trzebiatowie

Grób Stanisława Wasilewskiego – żołnierza Wojska Polskiego, 13 Pułku Ułanów Wileńskich, żołnierza 2 Korpusu Polskiego na Zachodzie, 3 Batalionu Strzelców Karpackich, który walczył pod Monte Cassino, w kampanii adriatyckiej, pod Ankoną, rzeką Senio i Bolonią – został wpisany do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski.        

Dlatego też, w asyście Wojska Polskiego, Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych i wielu innych zaproszonych gości, w najbliższą sobotę o godz. 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Trzebiatowie odbędzie się uroczystość przywrócenia pamięci kombatanta 3 Batalionu Strzelców Karpackich – ś.p. st. strz. Stanisława Wasilewskiego. Na grobie zmarłego zostanie umieszczona tabliczka z napisem „grób weterana”.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!