W gminie Trzebiatów będzie jaśniej. Podpisano umowę na wymianę oświetlenia na terenie gminy

2024-06-13 15:06
Adam Litwinowicz
2024-06-13 15:06

Burmistrz Trzebiatowa Marzena Domaradzka podpisała umowę na wymianę 356 opraw nieenergooszczędnych na nowe oprawy znajdujące się na terenie gminy Trzebiatów. Jak zaznacza Marzena Domaradzka, wspomniane elementy zostaną wymienione głównie w nadmorskiej części gminy, czyli w Mrzeżynie i Rogowie.

Projekt przyczynia się do realizacji celu związanego z promowaniem efektywności energetycznej oraz energooszczędności na terenie gminy Trzebiatów, prowadząc do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza wskutek redukcji niskiej emisji. Rzeczowa realizacja projektu polega na wymianie 356 opraw nieenergooszczędnych na nowe oprawy stanowiących majątek gminy Trzebiatów. Umowa podpisana została z Janem Starczewskim, reprezentującym P.U. H Jastar.

- Wymiana oświetlenia zostanie zrealizowana na terenie całego Mrzeżyna, Rogowa oraz niektóre punkty wymienione zostaną na terenie Trzebiatowa. Skupiamy się jednak głównie na obszarze naszego wybrzeża — wyjaśnia Marzena Domaradzka, burmistrz Trzebiatowa. - To bardzo ważna inwestycja, dzięki, której przyczyniamy się do obniżenia kosztów oświetlenia, ale również promujemy efektywności energetyczną i dbamy o energooszczędność — dodaje.

Priorytetowymi celami modernizacji oświetlenia będzie: dostosowanie jakości światła do przestrzeni, obniżenie kosztów zużycia energii oraz wykonanie oświetlania przyjaznego dla środowiska. Inwestycja w oprawy LED to także duży krok w stronę poprawy estetyki turystycznej gminy. Koszt projektu wynosi 528 800 zł. Dofinansowanie projektu w ramach z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 328 384,80 zł. Termin realizacji zadania do 11 października 2024 r. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!