Walka z glejakiem o lepsze jutro. Trwają licytacje dla Ewy Błądzińskiej

2024-02-23 15:26
Karol Szumny
2024-02-23 15:26

Mieszkanka Pobierowa walczy z guzem mózgu, tzw. glejakiem złośliwym. Potrzebne są środki na leczenie. Na facebookowej grupie można licytować różnego rodzaju przedmioty oraz vouchery.

Na facebookowej grupie Ewa Błądzińska- walka z glejakiem o lepsze jutro można licytować różnego rodzaju przedmioty oraz vouchery. Środki zostaną przekazane na leczenie mieszkanki naszego powiatu.

Na grupie znajdziemy m.in. rękodzieło figurkę kota, voucher do pizzerii, zestaw biżuterii i wiele więcej. W planach jest również zorganizowanie pikniku charytatywnego.

Zbiórkę charytatywną możesz wesprzeć tutaj (KLIKNIJ)

 

Przypomnijmy: początki choroby dały się we znaki 6 grudnia 2022 roku. Pani Ewa, która na co dzień jest aktywną biegaczką, zemdlała podczas aktywności. Gdy się ocknęła, nie wiedziała, gdzie jest i co się dzieje. 48-latka udała się do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili wypłukanie potasu z organizmu i problemy z błędnikiem. Niestety, kilkanaście dni później usłyszała powód swoich dolegliwości.

„31 grudnia, w Sylwestra walczyłam z bardzo silnym bólem głowy. Cały dzień biłam się z myślami, czy to dobry moment, by pojechać na SOR, ale gdy ból był już nie do zniesienia, poprosiłam o to męża. Na miejscu zlecono wszystkie badania. Jednak tego, co usłyszałam chwilę później, zupełnie się nie spodziewałam. Wyniki rezonansu były tragiczne – w mojej głowie znaleziono guza! Jak się później okazało glejaka IV stopnia” – opisuje na stronie zbiórki Ewa Błądzińska.

Mieszkanka Pobierowa została zoperowana. Udało się wyciąć wszystkie zmiany, ale w dalszym ciągu potrzebne jest specjalistyczne leczenie.

„Dziś jestem już po 6-miesięcznej chemio- i radioterapii. Ostatni kontrolny rezonans wykazał w mojej głowie zmiany, jednak lekarzom trudno na ten moment ocenić, czy guz odrasta. Glejak jest najbardziej agresywnym z nowotworów i często ma do tego tendencję” – czytamy dalej.

„Według zaleceń onkologów najważniejsze jest, by nie przerywać teraz leczenia, by działać dalej. Obecnie czekam na decyzję lekarzy z Lublina, czy zakwalifikowałam się na leczenie NanoTherm. Ten bardzo skuteczny rodzaj leczenia jest dwuetapowy – pierwsza część, czyli operacja i naniesienie żelu z nanocząsteczkami na chore komórki odbywa się w Polsce, natomiast druga część, nagrzewanie specjalnym aplikatorem, w Niemczech”

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!