Wielkanoc 2020. Rząd rekomenduje, aby w święta zrezygnować z podróży i pozostać w domu

2020-04-08 10:59
Katarzyna Adamiak
2020-04-08 10:59

Tegoroczne święta będą inne święta niż wszystkie. Rząd rekomenduje spędzenie Wielkanocy w gronie domowników, a minister zdrowia informuje, że rezygnacja z obostrzeń może zwiększyć liczbę zakażeń nawet o kilkadziesiąt procent.

Z powodu epidemii koronawirusa nadchodzące wielkimi krokami święta Wielkanocne, będą inne niż dotychczas. Dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy zrezygnować z podróży i spędzić ten czas w gronie domowników. Taką rekomendację rządu przedstawił Michał Dworczyk.

– Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczenie się, to jest oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie, bo Święta Wielkiej Nocy są takim czasem, kiedy zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami, ale [...] staramy się chronić życie ludzkie – powiedział szef KRPM. – W związku z tym rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby w te święta pozostać w domach – zaznaczył.

Z kolei minister zdrowia, który w radiowej Trójce pytany był o kolejne obostrzenia, odpowiedział, że takie nie są planowane. - Natomiast pamiętajmy, że obecne się kończą w Wielką Sobotę i będziemy komunikowali dzisiaj lub jutro, co dalej, jakie te dalsze obostrzenia będą – mówił Łukasz Szumowski. - Mamy dane, że jeżelibyśmy „uwolnili” naród, państwo, ludzi na święta, to byśmy mieli o 10, 20,30 proc. więcej, a czasami o 50 proc. więcej zachorowań – powiedział.

Czytaj także: Limity osób w sklepach, zamknięte hotele i punkty usługowe. Rząd ogłosił nowe restrykcje

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!