Wizz Air zapowiada połączenie lotnicze Szczecin – Lwów

2020-05-13 12:30
Katarzyna Adamiak
2020-05-13 12:30

Połączenia od lata realizować będzie linia Wizz Air. Pierwszy samolot poleci 3 lipca. Loty odbywać się mają dwa razy w tygodniu.

Węgierskie, niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air uruchomiają na Pomorzu Zachodnim połączenie z Ukrainą. Od 3 lipca dwa razy w tygodniu będziemy mogli polecieć na trasie Lwów – Szczecin – Lwów. Destynację będzie obsługiwał dysponujący 180 miejscami samolot Airbus A-320.

– Za tym połączeniem lobbowaliśmy od dłuższego czasu, rozmawialiśmy z kilkoma przewoźnikami i cieszę się, że Wizz Air zdecydował się na ten krok. W tych trudnych czasach, to bardzo dobra wiadomość, na którą z utęsknieniem wyczekiwali przedsiębiorcy – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz. – Mam nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na uruchomienie lotów zgodnie z założeniami.

Według planu zakłada wylot ze Lwowa do Szczecina w poniedziałki z samego rana i powrót na Ukrainę. Tak samo w piątek. Takie ułożenie siatki połączeń to olbrzymie ułatwienie dla pracujących w regionie obywateli Ukrainy, ale i okazja dla mieszkańców Pomorza Zachodniego do weekendowej wycieczki. Ceny biletów rozpoczynają się od 109 złotych w jedną stronę.

– Współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Wizz Air opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż w przypadku sukcesu trasy do Lwowa, w przyszłości pojawią się kolejne – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Wizz Air obsługuje już loty z Goleniowa do Bergen, Oslo Torp i Stavanger. Obecnie z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów swoje rozkładowe połączenia oferuje 5 Przewoźników (PLL LOT, Ryanair, Norwegian, Wizz Air oraz SAS), na 12 trasach.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
14.05.2020 16:14

bylby sens, ale z miedzyladowaniem w Poznaniu czy Warszawie

Aga

odpowiedz
17.05.2020 19:32

Ciekawe, ze Ukraincy moga znalezc prace w Polsce a Polacy juz nie hahaha niesamowite poprostu. Ale dobrze niech pracuja i niech maja dostep do domu 🙂