Wkrótce gala Muay Thai Fight w Rewalu

2022-04-14 13:15
Karol Szumny
2022-04-14 13:15

2 maja odbędzie się jedno z największych wydarzeń sportowych w całym powiecie gryfickim. Będzie to Gala Muay Thai Fight, czyli tajskiego boksu. To już czwarta edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rewalu.

Tajski boks (muay thai) nazywany jest „sztuką ośmiu kończyn”, ponieważ w tym sporcie walki ciosy zadaje się pięściami, kolanami, za pomocą goleni oraz łokci. Pojedynek w boksie tajskim wygląda bardzo widowiskowo, ale i brutalnie – zawodnicy uderzają z pełną siłą, a ich celem jest jak najszybszy nokaut przeciwnika.

Na Gali Muay Thai Fight w Rewalu wystąpią nie tylko lokalni zawodnicy, ale również z całej Polski. Zgłoszenia wpłynęły także od zawodników z Estonii oraz z Niemiec.

- Na naszej gali organizujemy walki w dwóch formułach: w tajskim boksie oraz kickboxingu. [...] Przede wszystkim stawiamy na naszych lokalnych zawodników – z Rewala, Kamienia Pomorskiego i okolic. Przybędą do nas również zawodnicy z całej Polski, ale też z Niemiec czy Estonii – opowiada Mateusz Matecki – organizator gali Muay Thai Fight w Rewalu.

- Robimy amatorską galę, ale na profesjonalnym poziomie. Najpiękniejszym komplementem jest dla mnie zachwyt trenerów, którzy widzieli różne gale w całej Polsce, a właśnie ta nasza podoba im się najbardziej. Cieszę się też, że możemy liczyć na dofinansowanie ze strony gminy oraz powiatu – dodaje Mateusz Matecki.

- Hala Sportowa w Rewalu ma 400 miejsc na trybunach, do tego stoliki VIP na wysokości ringu, więc około 1000 osób może przyjść i tę galę zobaczyć. […] Gmina Rewal to gmina sportowa, ale wszystkie imprezy, które są tutaj organizowane, to przede wszystkim ludzie, którzy robią to za darmo – zaznacza Tomasz Lachawczak – szef sportu w Gminie Rewal.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: STUDIO SUPERPORTALU Z UDZIAŁEM MATEUSZA MATECKIEGO I TOMASZA LACHAWCZAKA [kliknij]

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!