Wraz z matką bił dziecko, by wypędzić z niego diabła. Ojciec doprowadzony do prokuratury

2024-06-14 13:38
Karol Szumny
2024-06-14 13:38

Mężczyzna, który wraz z kobietą, bił roczną dziewczynkę gałęziami, by „wypędzić z niej diabła”, został dziś doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gryficach. Najprawdopodobniej zostanie aresztowany.

Ojciec dziecka doprowadzony do prokuratury

W piątek do Prokuratury Rejonowej w Gryficach doprowadzono mężczyznę podejrzewanego o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nienależyte sprawowanie opieki nad dzieckiem.

Przypomnijmy, że podejrzany wraz z inną kobietą miał trzymać dziecko (około roczną dziewczynkę) za ręce i uderzać je gałęziami. Jak tłumaczyli, był to „rytuał oczyszczenia”. Wcześniej poszukiwali też egzorcysty.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: „Rytuał oczyszczenia”. Nowe informacje ws. egzorcyzmów nad niemowlakiem

Jak przekazał w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 prok. Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokurator zdecydował się na skierowanie do Sądu Rejonowego w Gryficach wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

- Czekamy na wyznaczenie terminu posiedzenia i na decyzję sądu. Prokurator przyjął, że istnieją podstawy do wnioskowania o najsurowszy środek zapobiegawczy, stąd taka decyzja – poinformował rzecznik. Dodał też, że do sprawy zostaną powołani biegli psychiatrzy.

Matka dziecka przebywa obecnie w szpitalu na oddziale psychiatrycznym. Jak informował wczoraj rzecznik prokuratury, jej stan zdrowia nie pozwala na uczestnictwo w czynnościach procesowych.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!