Wręczenie Sztandaru

2023-10-27 16:45
Tomasz Krupecki
2023-10-27 16:45

W Gryficach zorganizowana została dzisiaj uroczystość wręczenia Sztandaru dla 36. MRZEŻYŃSKIEGO DYWIZJONU RAKIETOWEGO OBRONY POWIETRZNEJ im. gen. broni Władysława Andersa

Uroczystości rozpoczęły się w kościele WNMP w Gryficach, gdzie została odprawiona Msza św. Druga część wydarzenia, odbyła się na Placu Zwycięstwa w Gryficach. Tam, po uformowaniu się Kompanii Honorowej 36. MRZEŻYŃSKIEGO DYWIZJONU RAKIETOWEGO OBRONY POWIETRZNEJ, innych pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej, podniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn państwowy.

Istotnym momentem wydarzenia było odczytanie aktu nadania sztandaru przez Przewodniczącego Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru Ryszarda Chmielowicza Starosty Powiatu Gryfickiego.
Następnie odbyła się ceremonia wbicia gwoździ honorowych i złożenie wpisów do księgi pamiątkowej. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy gen. bryg. Jacek Ostrowski przekazał sztandar na ręce Dowódcy 36. MRZEŻYŃSKIEGO DYWIZJONU RAKIETOWEGO OBRONY POWIETRZNEJ im gen. broni Władysława Andersa ppłk. Daniela Wasiłka.

Na miejscu obecnych było wielu znamienitych gości m.in. córka gen. broni Władysława Andersa Pani Anna Maria Anders - matka chrzestna sztandaru, gen. bryg. Kazimierz Dyński - ojciec chrzestny sztandaru, Członkowie Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru - Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański oraz Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, przedstawiciele parlamentu, przedstawiciele samorządu Powiatu Gryfickiego oraz gmin, przedstawiciele wojska i służb mundurowych, dyrektorzy szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wraz z uczniami oraz mieszkańcy Gryfic i okolic.

Komentarze (9)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Piotrek

odpowiedz
28.10.2023 08:30

>>>Ja się pytom gdzie jest górnik z kopalni Bytom ?????<<< - Jaki był powód że wcześniej nie ogłosiłeś na portalu że taka uroczystość się odbędzie ???? A , poza tym wykluczyliście z udziału w uroczystości osoby niepełnosprawne BLOKUJĄC wszystkie miejsca parkingowe nawet te oznaczone na niebiesko. אדאנק , תודה

28.10.2023 11:19

Nikt mnie nie pytał o zdanie, a chciałbym też przekazać stosowna kwotę i być współfundatorem sztandaru. Wszystko odbywa się jak widać w stosownych pokojach a gawiedzi nic do tego.

Józef

odpowiedz
28.10.2023 14:18

Łukaszenko szczęśliwy. Cieszy się z wyborów.

Franek

odpowiedz
29.10.2023 08:35

Oczywiście Chmielewski zapomniał o przedstawicielach prawicy to jest naprawdę brak poszanowania władzy wojewódzkiej po co tam był Oświęcimski co on ma wspólnego z Mrzeżynem i wojskiem no ale to opozycja totalna BIEDA =TUSK

Nick

odpowiedz
29.10.2023 20:16

Obym się mylił, ale może to być zły znak dla jednostki z Mrzeżyna. Wielokrotnie w przeszłości zdarzało się tak, że niedługo po wręczeniu sztandaru jednostce sztandar trafiał do muzeum, a jednostka szła pod nóż. Obym się mylił, obym się mylił....

Sztandary

29.10.2023 20:16

Tradycją wojskową jest przekazywanie sztandaru kolejnym pokoleniom a nie wręczanie nowych w przypadku zmian organizacyjnych. Nikogo tam nie ma co żałować, bo większość z tej Jednostki żyją jak paczki w maśle.Dobre posady, dodatkowe profity z kwater, obsada ochrony z b.zolnierzy.To zapewnił ten wysmiewany poseł PISu.

Ina

odpowiedz
30.10.2023 18:59

Brawo Żołnierze,szkoda, że nie ma Was w Gryficach na stałe.

Darek

odpowiedz
28.10.2023 07:12

Sami patrioci. Nikt nie napiszę nic o armi . No tak słucha się co mówi unia i rosja z białorusą. Już PO i reszta dostała życzenia od putina i uni za zwycięstwo . Ale skąd te życzenia , tak nam życzą.