Wystartowała „Mrzeżyńska szarża” [ZDJĘCIA]

2022-08-15 9:47
Karol Szumny
2022-08-15 9:47

Dzisiaj o godzinie 8:30 wystartował bieg okolicznościowy pn. „Mrzeżyńska szarża”. Nazwa imprezy nawiązuje do święta Wojska Polskiego oraz kolejnej rocznicy Cudu nad Wisłą.

ZDJĘCIE 1 z 12

W poniedziałek o godzinie 8:30 przy zejściu na plażę nr 1 w Mrzeżynie wystartował bieg o nazwie „Mrzeżyńska szarża”. Biegacze mieli do pokonania trasę o długości 2500 metrów, wzdłuż plaży i nadmorskiego lasu. Na uczestników czekały atrakcyjne nagrody, a także śniadanie przygotowane przez GRH „Nałęcz”. Współorganizatorem wydarzenia była firma SUS Travel Paweł Woźniak.

- Dzisiejszy bieg rozgrywany jest pod nazwą „Mrzeżyńska szarża”. Odbywa się z okazji święta Wojska Polskiego oraz kolejnej rocznicy Cudu nad Wisłą. Stąd właśnie „szarża” w nazwie. Jak dobrze wiemy, polscy żołnierze przeprowadzili bardzo dobrze zorganizowany kontratak i dzisiaj właśnie taką szarżę my również chcemy przeprowadzić w formie biegu. Chcieliśmy też zintegrować zarówno naszych mieszkańców, jak i turystów w ten piękny sierpniowy weekend – powiedział Marcin Wawiórko z Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie.

- Obecnie mamy zapisane 80% limitu uczestników, ale cały czas zgłaszają się kolejne osoby. Trasa przebiega wzdłuż plażowego brzegu, następnie zawodnicy wracają leśnymi ścieżkami, potem Aleją Brwinowską. Bieg kończy się przed Pomnikiem Zaślubin.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zabawa

odpowiedz
16.08.2022 12:32

Bawimy się na całego łącznie z władza. Tyle pisania o zanieczyszczeniu środowiska w Trzebiatowie, zaśmiecania wzdłuż Regi i jej dopływów. Urządzania imprez nad rzeką wyplaszajac ostatnie plactwo wodne, codzienne spacerki psów nad rzeką od rana do nocy.Nie da się tamtędy przejść tak śmierdzi i psie kupy wszędzie.