Wystawa Andrzeja Czapiewskiego otwarta [ZDJĘCIA]

2022-12-02 7:53
Karol Szumny
2022-12-02 7:53

W czwartek o godzinie 17:00 w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Czapiewskiego.

ZDJĘCIE 1 z 9

Andrzej Czapiewski jest członkiem Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur w Szczecinie i Fotoklubu Zamek. Fotografią pasjonuje się od 1997 roku.  Źródłem inspiracji dla autora jest utkana ze szczegółów, otaczająca rzeczywistość, na którą  zwykle nie zwracamy uwagi. Autor dostrzega i stara się uchwycić w pozornie zwykłych przedmiotach, zjawiskach,  wydarzeniach ich niepowtarzalność. Jest wnikliwym obserwatorem przywiązanym do detalu i kompozycji. Obraz zatrzymany w kadrze jest dla fotografa punktem wyjścia do dalszego procesu twórczego. Surowe zdjęcia są przetwarzane w programie graficznym. Finałem tych zabiegów są odrealnione, abstrakcyjne prace, będące realizacją jego oryginalnych pomysłów. W przekształconych obrazach przedstawia osobisty odbiór sytuacji życia codziennego.

- Całą wystawę robiłem cztery lata. Tych zdjęć było dużo więcej, około 120, ale na wystawę musiałem ich wybrać około 30. Trwało to tyle ze względu na czas realizacji: przeróbka, zebranie materiałów, ale największym problemem jest pomysł – tłumaczy autor wystawy.

- Lubię to robić. Jest to dla mnie odprężenie. Cały czas poszukuję siebie, dlatego wystawa nosi nazwę „Pod czapą”, czyli poszukiwanie pomysłu – dodaje.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Krycha

odpowiedz
02.12.2022 08:17

Aramis jak zwykle nie zawiódł a niech by spróbował,marionetki 😂

Do Krychy

02.12.2022 08:17

Przykro, że tylko Aramis był obecny. Widocznie ludzi kultury brak w tym miescie.moze warto było pójść na wystawę i obejrzeć.

wacek kracek i pan jacek

odpowiedz
02.12.2022 22:17

bez szału