Zalety i korzyści z użytkowania pieców konwekcyjnych w restauracji

2023-08-23 18:28
Artykuł partnera
2023-08-23 18:28

Piec konwekcyjny to wyjątkowe urządzenie, które może odmienić pracę szefów kuchni. Ten innowacyjny sprzęt znacznie podnosi komfort, jakość i tempo pracy w profesjonalnych kuchniach gastronomicznych. Dlaczego warto w niego zainwestować? Wyjaśniamy w poniższym tekście!

Piec konwekcyjny – do czego służy?

Tego typu piec gastronomiczny pozwala zarówno na tradycyjne pieczenie i gotowanie różnorodnych składników, jak i na naparowywanie, odgrzewanie przygotowanych wcześniej potraw czy ich obróbkę w znacznie niższych temperaturach. Dzięki temu szef kuchni może przygotować nowe odsłony swoich popisowych dań oraz poszerzyć menu o kolejne pozycje. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego typu urządzeń, zamów piec u sprawdzonego dostawcy. W sklepie internetowym Wammashop.pl znajdziesz najwyższej jakości piece z oferty renomowanych producentów. Są one przystosowane do użytku profesjonalnego i wyróżniają się starannym wykonaniem z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów.

Dlaczego warto wykorzystać piec konwekcyjny gastronomiczny?

Innowacyjne technologie, wysoka jakość i wielofunkcyjność sprawiają, że piec gastronomiczny konwekcyjny daje dostęp do wielu możliwości. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie zalet, którymi wyróżniają się piece konwekcyjno-parowe. Jakie są najważniejsze korzyści z dokonania tej inwestycji?

Szybkie i równomierne pieczenie

Konwekcyjny piec wyróżnia się przede wszystkim szybką pracą. Przygotowane potrawy będą gotowe w znacznie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Co więcej, będą upieczone także równomiernie. Dzięki temu szybciej uzyskasz doskonale wypieczone składniki, z których szef kuchni przyrządzi wyśmienite potrawy. W ten sposób usprawnisz pracę całej restauracji i zadbasz o zadowolenie gości.

Oszczędność energii

Szybka i staranna praca w przypadku pieców konwekcyjnych wiąże się nie tylko z oszczędnością czasu, ale także z mniejszym zużyciem energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – wydajnej technologii konwekcji i inteligentnych systemów zarządzania energią. Jest to zatem rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne, które pomaga zmniejszyć koszty eksploatacji urządzeń gastronomicznych przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

Wielofunkcyjność i wszechstronność

Piec konwekcyjny przemysłowy łączy w sobie funkcje kilku innych urządzeń. Dzięki temu możesz zminimalizować ilość sprzętu i uzyskać cenną przestrzeń w kuchni restauracyjnej. Innowacyjny piec umożliwia między innymi sprawne pieczenie, gotowanie na parze, smażenie, grillowanie, odtłuszczanie, blanszowanie i regenerację żywności. Jest to zatem doskonały wybór, jeśli planujesz wymianę sprzętu w swojej kuchni restauracyjnej lub dopiero poszukujesz odpowiednich urządzeń – wielofunkcyjny piec do gastronomii może z powodzeniem zastąpić inne maszyny.

Kontrola wilgotności i aromatu potraw

Korzystanie z nowoczesnych, profesjonalnych pieców pozwala w pełni kontrolować proces obróbki termicznej. Szef kuchni może precyzyjnie monitorować wilgotność wewnątrz komory pieca. Dzięki temu może w każdej chwili dostosować panujące w niej warunki tak, by potrawy zachowały swoją soczystość, a aromat i smak były odpowiednio intensyfikowane.

Łatwość obsługi i programowalne funkcje

Piece konwekcyjne do gastronomii pomimo swoich licznych funkcji są bardzo łatwe w obsłudze. Zostały wyposażone w intuicyjne systemy sterowania, które pozwalają na szybkie przystosowanie parametrów urządzenia do potrzeb przyrządzanych potraw. Przy pomocy paneli dotykowych szef kuchni szybko wybierze najlepsze ustawienia dla konkretnych składników. Programowalne funkcje oraz możliwość zapisania najczęściej wykorzystywanych parametrów dodatkowo usprawnią pracę.

Zwiększenie wydajności i elastyczności kuchni

Wszystkie opisane powyżej funkcje pieca konwekcyjnego znacznie podnoszą wydajność pracy w kuchni gastronomicznej oraz zwiększają jej elastyczność. W piecu możesz równocześnie przyrządzać różne potrawy. Sprawia to, że jeden piec umożliwia realizację kilku zamówień, nawet jeśli przyrządzenie dań wymaga odmiennego sposobu obróbki. W ten sposób goście szybciej otrzymają swoje posiłki i będą cieszyć się ich wyjątkowym smakiem. Z kolei szef kuchni nie będzie musiał się martwić zbyt wolnym tempem pracy sprzętu, ale skupi się na starannym przyrządzaniu wyśmienitych dań.

Wybierz niezawodne piece konwekcyjne do swojego lokalu!

Kontrola stanu potraw podczas przyrządzania, usprawnienie pracy w kuchni gastronomicznej i oszczędność energii to tylko niektóre z zalet, którymi wyróżniają się nowoczesne piece gastronomiczne. Inwestycja w niego z pewnością pomoże Ci sprawnie rozwijać restaurację i podnosić nieustannie jakość usług. Zdecydowanie warto zatem umieścić go w profesjonalnej kuchni i korzystać z oferowanych licznych możliwości.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!