Zbliża się cisza wyborcza. Policja przypomina o zasadach

2024-04-05 14:19
Karol Szumny
2024-04-05 14:19

Policja przypomina, że w okresie ciszy wyborczej zakazane jest prowadzenie agitacji wyborczej. W związku z wyborami samorządowymi w 2024 r. cisza wyborcza rozpoczyna się 6 kwietnia br. o północy i zakończy się 7 kwietnia br. o godzinie 21:00, czyli wtedy kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze. Za złamanie ciszy wyborczej grozi kara grzywny.

Przed nami Wybory Samorządowe 2024. Policja przypomina, że w okresie ciszy wyborczej zakazane jest prowadzenie agitacji wyborczej, tj. nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień i rozpowszechniać materiałów wyborczych.

Należy pamiętać, że w okresie ciszy wyborczej nie mogą pojawiać się nowe materiały wyborcze, ponadto w tym czasie nie można poruszać się pojazdami lub urządzeniami służącymi do przemieszczania, na których znajdują się materiały wyborcze tj. plakaty, ulotki, reklamy itp.

Odpowiedzialność za naruszenie ciszy wyborczej przez użytkowników forum internetowego spoczywa na jego administratorach. Obowiązkiem administratora jest niedopuszczenie do umieszczania komentarzy naruszających ciszę wyborczą w trakcie wyborów.

O naruszeniu ciszy wyborczej w Internecie można mówić, wtedy kiedy w jej okresie są wprowadzane do sieci treści stanowiące agitację wyborczą na rzecz konkretnego kandydata czy komitetu wyborczego. Nie ma natomiast potrzeby zamykania stron internetowych zachęcających do głosowania na okres ciszy wyborczej. Wystarczy, że strona nie będzie aktualizowana poprzez dodawanie nowych treści stanowiących agitację wyborczą.

Cisza wyborcza rozpoczyna się 6 kwietnia br. o północy i zakończy się 7 kwietnia br. o godzinie 21:00, czyli wtedy kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze. Za złamanie ciszy wyborczej grozi kara grzywny.


źródło: KPP Gryfice

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!