Zdarzenie drogowe z udziałem marszałka

2021-06-30 10:17
Sylwester Wasiak
2021-06-30 10:17

Pochodzący z Goleniowa Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego wydał oświadczenie po opublikowaniu w internecie nagraniu ze zdarzenia, które miało miejsce na trasie S3 koło Klinisk z jego udziałem.

Foto: Buractwo Drogowe Powiat Goleniow (screen)

Film z kamery umieszczonej w ciężarówce został opublikowany na fanpage Buractwo Drogowe Powiat Goleniow (dostępny jest TUTAJ). Administratorzy serwisu opisują tak sytuacje: „Na naszą skrzynkę trafiło takie oto nagranie z drogi S3 kolo Klinisk W. Nagranie pokazuje lekceważący stosunek kierowcy osobówki do przepisów ruchu, ale i do bezpieczeństwa. Kierowca osobówki swoim zachowaniem mógł doprowadzić to tragedii dobrze, że ruch był niewielki.”
Nagranie opisanej sytuacji zyskuje na popularności, a i komentujących w internecie przybywa. Dziś do tego zdarzenia odniósł się Olgierd Geblewicz. Treść oświadczenia publikujemy poniżej:
Szanowni Państwo,
W związku z nagraniem zdarzenia drogowego sprzed kilku tygodni, w którym brałem udział, chcę przede wszystkim powiedzieć, że sprawa jest badana przez Policję i sam z niecierpliwością oczekuję na jej ustalenia.
Nie byłem jeszcze proszony o złożenie wyjaśnień, ale jestem gotów do przedstawienia wszystkich okoliczności tego incydentu. Zapewniam, że manewr, który wykonałem, nie był świadomym i celowym działaniem.
Jestem kierowcą od kilkudziesięciu lat, nigdy nie brałem udziału w kolizji ani wypadku drogowym i nie mam na koncie punktów karnych. Myślę, że żaden kierowca, który kiedykolwiek brał udział w kolizji, nie miał intencji spowodowania zagrożenia ani dla własnego bezpieczeństwa, ani dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.
Jest mi przykro, że doszło do takiej sytuacji. Nie chciałbym jednak, aby na podstawie nagrania, które nie pokazuje całości zdarzenia, wyciągać pochopne wnioski. Cieszę się, że nikomu nic się nie stało i że obyło się bez strat materialnych.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Luśka

odpowiedz
30.06.2021 15:47

No proszę kolejny przypadek przysłowiowej świętej krowy który narozrabiał i zgrywa teraz dziewicę orleańską! Przeciętny Kowalski dostał by mandat, punkty karne plus sprawę w sądzie w pakiecie… Teraz jaśnie pan wystosował wypociny w postaci oświadczenia! Wstyd! I tacy ludzie są w polityce i są naszymi przedstawicielami! Żałosne!

Mieczysław

odpowiedz
30.06.2021 12:10

Kogoś poniosło. Zatrzymać pas ruchu na takiej drodze??? Sprowadzenie zagrożenia na innych kierujących. Sprawa do sądu, prawko do kosza.

Ale sie tłumaczy ślisko

odpowiedz
30.06.2021 12:07

Taak, koryto ucieknie to i musi mydlić ludziom oczy. Powinien być osądzony jak zwykły obywatel a nie jakie pełni funkcje. Oni zachowują się poza kamerami jak zwykłe buraki ze wsi i inne debilstwo co nie umie jeździć a dostaje od rodziców bmw

Rysiek z Klanu

30.06.2021 12:07

Bardzo proszę nie obrażać BURAKÓW!!!!

Andy

odpowiedz
30.06.2021 13:56

Oświadczenie p. Geblewicza delikatnie rzecz ujmując jest po prostu kuriozalne. Stwierdzenie "... nigdy nie brałem udziału w kolizji..." raczej się zdezaktualizowało. "Nie chciałbym jednak, aby na podstawie nagrania, które nie pokazuje całości zdarzenia, wyciągać pochopne wnioski." - nagranie przedstawia przebieg kolizji, ewidentne zajechanie drogi ciężarówce i niebezpieczne oraz nieuzasadnione, gwałtowne hamowanie. Sprawca zdarzenia zamiast przeprosin publikuje dziwaczne oświadczenie sugerujące, że oprócz tego co widać, na drodze działo się jeszcze cokolwiek innego, co usprawiedliwiało by jego niebezpieczne zachowanie. Koszmar dzisiejszych czasów.

marszalkowaska patologia

odpowiedz
30.06.2021 12:23

Nie chciałbym jednak, aby na podstawie nagrania, które nie pokazuje całości zdarzenia, wyciągać pochopne wnioski..... A jak wygląda całość zdarzenia albo jest debilem albo totalnym kretynem. Mi się wydaje że marszalek swoimi znajomosciami chciał zamiesc wszystko pod dywan !!! A Ty taki ch.j kamerka jest i mamy idiote roku.a w tym zlomie marszalka nie ma rejestratora? Ciekawe czy mu wtedy trzeźwość sprawdzili??

Kasia

odpowiedz
30.06.2021 12:31

Ale cham aniołek normalnie

Jan

odpowiedz
30.06.2021 15:59

Wszyscy winni, wszyscy oszukują, wszystko jest zmanipulowane itd. Itd. Tylko marszałek wraz z całą kliką są święci! Totalna kompromitacja!!!! Gdyby miał honor, był uczciwy to by się przyznał do popełnienia błędu. Kolejny przedstawiciel żenady i porażki

Bunia

odpowiedz
30.06.2021 16:13

Ewidentnie jego bezmyślna jazda zawiniła. Nagranie to pokazało!! Naprawdę ten typ nie ma za grosz honoru. Zachowuje się jak złodziej który został złapany na kradzieży a wmawia wszystkim dookoła, ze on jest niewinny. Powinien ponownie zapisać się na kurs prawa jazdy żeby przypomnieć, nauczyć się przepisów i jak się powinno jeździć

Mieciu

odpowiedz
30.06.2021 14:43

Art 19 ustawy prawo o ruchu drogowym: Ust. 2 Kierujący pojazdem jest obowiązany: 2) hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia; Miłego mandatu panie marszałku, nagranie pokazuje wszystko

Kasia

odpowiedz
30.06.2021 12:31

Ale cham aniołek normalnie