Zmiana na dworcach PKP. Wiedzieliście o niej?

2023-01-02 17:03
Karol Szumny
2023-01-02 17:03

Od około miesiąca, kupując bilet w kasie PKP, nie usłyszymy charakterystycznego dźwięku przy drukowaniu biletu. Wszystko za sprawą unowocześnienia drukarek, które – zamiast tych igłowych – są termiczne.

Nowy wygląd biletów

Wielu osobom dźwięk „terkoczącej” drukarki w kasie PKP kojarzył się z podróżą i kolejowym wyjazdem, jednak już go nie usłyszymy. Wszystko za sprawą nowych, termicznych drukarek, które pracują o wiele ciszej, są bardziej wydajne, a czytelność biletu jest znacznie lepsza.

„Nowy sprzęt charakteryzuje się dużo cichszym działaniem, większą szybkością oraz lepszą czytelnością wydruku biletów i paragonów” – czytamy w komunikacie PKP.

„Wzory biletów zostały dostosowane do dotychczas obowiązujących, a z uwagi na zmianę wielkości druków, zostanie zaprojektowany także nowy rodzaj kopert biletowych. Dzięki drukarkom fiskalnym zwiększy się również zakres możliwości m.in. w kwestii dostępności innych produktów niż tylko bilety na przejazd. Na wydrukach paragonów będzie można umieścić przydatne dla pasażerów informacje, np. o połączeniach, a także treści marketingowe i reklamowe” – przekazał przewoźnik.

PKP podało, że na wydrukach paragonów będzie można umieścić przydatne dla pasażerów informacje, np. o połączeniach, a także treści marketingowe.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Drhgun

odpowiedz
03.01.2023 22:00

Nie ma to jak bilety kartonikowe.A swoją drogą szkoda że w Trzebiatowie nie ma kasy biletowej.Przez to taki opustoszały ten dworzec.

Jarek

odpowiedz
03.01.2023 09:25

Widze nieurodzaj w wydarzeniach w czepakowie, skoro o takich bzdetach sie juz pisze. Btw w Gryficach od dawna maja taka drukarke, a w czepakowie nie maja zadnej.

jarek

03.01.2023 09:25

Czeakowianie, ale ja tylko stwierdzam fakt -Nie macie kasy i nie moja to wina. A w Miescie Gryfice mamy kase z -od dawna -_ termiczna drukarka. Po co hejtowac? Pozdro z Miasta Gryfice.

Kazik

odpowiedz
04.01.2023 10:45

Jedna wada tak wydrukowanych biletów, szybko blakną , taki miesięczny może nie wytrzymać .

jarek

04.01.2023 10:45

bzdura, miesac wytrzymuja bez problemu