Zmiana w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych [MAPA]

2020-10-30 10:25
Katarzyna Adamiak
2020-10-30 10:25

Od dziś do poniedziałku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym – szczególnie w okolicach cmentarzy. W rejonie gryfickiego „starego cmentarza” będzie zmieniona organizacja ruchu drogowego.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu.

W tym roku policja swoje działania prowadzi od dziś (piątek 30 października) do poniedziałku 2 listopada. W tym czasie zmieniona też została organizacja ruchu drogowego w rejonie gryfickiego „starego cmentarza”.

Czasowa zmiana organizacji ruchu związana z dniem Wszystkich Świętych na terenie Gryfic (mapka - „stary cmentarz” obowiązuje 30.10.2020 r. do 02.11.2020 r. do godzin wieczornych).Ze względu na panującą sytuację epidemiczną w całym kraju, policja przypomina, aby stosować się do obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i zachować reżim sanitarny. Policjanci apelują o ograniczenie przemieszczania się seniorów – zwłaszcza osób po 70. roku życia.

W celu ujawniania i dokumentowania popełnionych przez kierowców wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym użyte zostaną zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem. Policjanci posłużą się także laserowymi miernikami prędkości. Badany będzie również stan trzeźwości kierujących.

Policjanci apelują o zwracanie uwagi na znaki drogowe i niejeżdżenie na pamięć. Przypomina również, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych!

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!