Znakomity start Joanny Bujarowicz w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

2023-08-24 17:06
Karol Szumny
2023-08-24 17:06

Znakomity start Joanny Bujarowicz w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – rewelacyjne 6.11 w skoku w dal. Jedenaste miejsce Kacpra Hały. Edyta Bielska z kolejnym medalem.

ZDJĘCIE 1 z 3

Znakomicie podczas dwudniowych zmagań w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski spisała się zawodniczka „Mokasyna” Joanna Bujarowicz. Pierwszego dnia mistrzostw które odbywały się we Włocławku, w biegu eliminacyjnym na 100 metrów przez płotki ustanowiła bardzo dobrą „życiówkę”  - 14,65 i niespodziewanie wywalczyła awans do finałowej „ósemki”. W finale było trochę gorzej ale nasza zawodniczka wywalczyła siódme miejsce w kraju. Rezultat z eliminacji przesunął ją także na drugie miejsce w rankingu klubowym oraz szóstą pozycję w historii zachodniopomorskiej lekkoatletyki.

Jeszcze lepiej podopieczna Michała Lewandowskiego i Szymona Keclera spisała się w rozgrywanym drugiego dnia konkursie skoku w dal. Ale po kolei: - 5.37 w pierwszej próbie, tylko 4.99 w drugiej i aby awansować do najlepszej „ósemki” musiała skoczyć w trzeciej próbie w okolicach rekordu życiowego. Tę dużą próbę nerwów Aśka wytrzymała znakomicie – 5.84 i pewny awans. W finałowej rozgrywce Aśka „odpaliła” prawdziwą petardę – w piątej próbie skoczyła aż 6.11. Ten rezultat (prawie klasy Mistrzowskiej) dał szóste miejsce Mistrzostw Polski, drugie w tabeli klubowej i szóste w historii zachodniopomorskiego skoku w dal !!  Wprawdzie szkoda trochę że wynik ten (w przeciwieństwie do wielu poprzednich mistrzostw) nie dał medalu ale i tak to znakomite osiągnięcie młodej płocczanki.

Pikanterii rywalizacji skoczkiń dodaje fakt że tuż przed Aśką na piątym miejscu znalazła się Edyta Bielska. Aśka przegrała z naszą byłą zawodniczką i Młodzieżową Mistrzynią Polski w naszych barwach z 2021 roku tylko o jeden centymetr.                                                              

Drugim naszym reprezentantem w mistrzostwach był Kacper Hała. Kacper który w tym roku znacznie poprawił swoje rezultaty w poszczególnych konkurencjach dziesięcioboju, we Włocławku zaprezentował się w rywalizacji oszczepników. W swojej najlepszej próbie uzyskał 41.38 co dało mu jedenaste miejsce. Kacper to także podopieczny Michała Lewandowskiego i Szymona Keclera.  Gratulujemy.

Wspomniana wyżej Edzia do swojej kolekcji dorzuciła złoty medal zdobyty z koleżankami z SKLA Sopot w sztafecie 4x400 metrów. Gratulujemy!

źródło: Mokasyn Płoty

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Buuuu

odpowiedz
25.08.2023 09:58

Plocczanka to chyba z Płocka?

Drozdzu

odpowiedz
25.08.2023 10:52

Niefortunne nazwisko...hała... robić hałe..