Znęcał się nad dziećmi i partnerką. Jest akt oskarżenia

2024-02-23 8:20
Karol Szumny
2024-02-23 8:20

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec sprawcy znęcania się nad osobami najbliższymi i zniszczenia mienia.

zdj. ilustracyjne // pixabay

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec sprawcy, który w okresie od stycznia 2023 r. do początku września 2023 r. w jednej z miejscowości położonej w gminie Karnice, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką oraz małoletnimi dziećmi w ten sposób, że znajdując się wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których kierował pod ich adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe, groźby karalne pozbawienia życia, naruszał nietykalność cielesną, zmuszał do opuszczania domu, niszczył sprzęty i wyposażenie mieszkania.

Jak ustalono, podejrzany szukając partnerki, która wraz z dziećmi schroniła się u rodziców podejrzanego, wdarł się do ich mieszkania i mimo żądania nie chciał go opuścić. Nadto wcześniej uszkodził siekierą drzwi wejściowe mieszkania oraz drzwi należące do sąsiadów.

Sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Sprawca był uprzednio wielokrotnie karany sądownie. Zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

W toku śledztwa podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Za zarzucone oskarżonemu przestępstwo z art. 207§1a kk grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!