Zwycięska inauguracja Jedynki

2023-09-25 12:08
Adam Litwinowicz

Seniorki SUS Travel Jedynki Trzebiatów zwyciężyły w inaugurującym sezon Ekstraligi Kobiet w unihokeju meczu przeciwko drugiemu zespołowi Olimpii Osowy Gdańsk. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 2:2. W dogrywce, po samobójczym trafieniu gdańszczanki, zwycięsko z parkietu schodziły podopieczne Artura Cirockiego.

ZDJĘCIE 1 z 18

Był to niezwykle wyrównany mecz, a najlepszym tego dowodem jest wynik regulaminowego czasu gry. Na parkiecie Mrzeżyńskiego Centrum Sportu zmierzyły się bowiem trzecia drużyna poprzedniego sezonu — SUS Travel Jedynka Trzebiatów z drugą — Olimpią Osową Gdańsk II. Pierwszą bramkę w tym meczu, a zarazem w sezonie, dla zawodniczek z Trzebiatowa zdobyła Agata Krawczyk po niecałych dwóch minutach rywalizacji. Po niecałych 8 minutach na tablicy wyników widniał już remis. Drugą bramkę dla Jedynki w 34. minucie gry zdobyła Jutrzenka Cirocka, ale w trzeciej tercji zawodniczki z Gdańska doprowadziły do remisu. W dogrywce zwyciężyły podopieczne Artura Cirockiego, ale ten rezultat daje im tylko dwa punkty, jeden trafił do drużyny przyjezdnej. Warte odnotowania jest to, że nasze zawodniczki nie zdobyły goli w trakcie rzutów karnych. Z pierwszej okazji nie skorzystała Jutrzenka Cirocka, a z drugiej Wiktoria Zarecka. Najlepszą zawodniczką tego spotkania, wśród tych grających w barwach Jedynki, została uznana bramkarka Karina Trojan.

- Czeka nas pracowity sezon, dlatego cieszymy się, że rozpoczynamy go zwycięstwem! Dodatkowo, w naszej drużynie debiutowały dziś Łucja Iwaniec, Julia Marciniak i Karina Trojan - czytamy na facebookowej stronie SUS Travel Jedynki Trzebiatów.