3,5 mln wsparcia dla goleniowskiego „Okna na świat”

2020-10-02 16:21
Sylwester Wasiak
2020-10-02 16:21

W październiku marszałek wesprze port lotniczy Szczecin-Goleniów kwotą 3,5 mln złotych.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczyna kolejny pakiet dokapitalizowania Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. Do 2028 r. lotnisko zostanie wsparte kwotą 40 mln zł, w tym jeszcze w październiku dodatkową kwotą 3,5 mln zł. Samorząd Województwa po raz kolejny ratuje i stwarza możliwości rozwoju regionalnemu „oknu na świat”.
- Uruchamiamy 40 mln zł na wsparcie operacyjne lotniska w Goleniowie, gdyż widzimy w końcu szansę, by rządowe pieniądze, na które czekamy długimi miesiącami, ostatecznie zasiliły polskie lotniska. Oczekujemy teraz, że również PPL sprawnie zakończy ciągnący się od roku serial z notyfikacją i dokapitalizuje Port Lotniczy na niezbędne inwestycje. My samorządowcy danego słowa dotrzymaliśmy, jak zawsze zresztą. Chcielibyśmy by stało się to również udziałem strony rządowej i PPL - powiedział marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

MALGORZATA

odpowiedz
02.10.2020 17:14

Witam czy jest możliwość przywrócenia lotów do Edynburg kilka razy korzystałam i zawsze był pełny samolot. Dziękuję, Pozdrawiam