Akcja charytatywna na meczu Sparty. Zobacz zdjęcia

2024-04-06 19:11
Karol Szumny
2024-04-06 19:11

Podczas dzisiejszego meczu Sparty Gryfice odbyła się charytatywna akcja dla Dmytro Kysliuka, juniora Sparty i ucznia gryfickiego „Chrobrego”. W marcu u chłopca zdiagnozowano wielokomórkowego chłoniaka. W czasie spotkania uczniowie zbierali pieniądze do puszek, a także częstowali ciastem i kiełbaską z grilla. W przerwie meczu wręczono również wylicytowane koszulki.

ZDJĘCIE 1 z 11

Sparta Gryfice mierzyła się dziś na własnym stadionie z Gryfem Kamień Pomorski. Gospodarze zwyciężyli 2:0. Oprócz oglądania meczu, kibice mogli wziąć udział także w charytatywnej akcji, którą przygotował klub wraz z gryfickim liceum.

- Wspólnie z gryfickim „Chrobrym” zorganizowaliśmy zbiórkę charytatywną na rzecz naszego zawodnika, juniora Dimy. Chłopak bardzo dobrze gra, jest ambitny, ale niestety zachorował. Chcemy mu w ten sposób pomóc. Wolontariusze zbierają pieniądze do puszek, jest grill, kawa, herbata – mówi prezes Sparty Gryfice, Jarosław Kandyba.

W przerwie meczu wręczono również wylicytowane koszulki.

- Jesteśmy wdzięczni prezesowi ZZPN Maciejowi Mateńce, który przekazał koszulkę reprezentacji Polski z podpisem naszego selekcjonera i dziś osobiście ją wręczy. Została ona wylicytowana za około 2 tys. złotych. Mamy też koszulkę Pogoni Szczecin z podpisem byłego zawodnika Olgierda Moskalewicza. Została ona wylicytowana za około 2,5 tys. złotych – dodaje prezes klubu.

W czasie spotkania uczniowie „Chrobrego” zbierali pieniądze do puszek, a także częstowali ciastem i kiełbaską z grilla.

- Nasi uczniowie zbierają dziś datki do puszek, rodzice przygotowali ciasta, a nauczyciele obsługują stoisko z grillem. Są to rzeczy materialne, ale cały czas jesteśmy myślami z Dimą. Wszystkie działania, jakie podejmujemy, są podporządkowane temu, aby Dimie dawać jak największe wsparcie – powiedziała Jolanta Folwarska, dyrektor LO z Oddz. Dwujęz. im. Bolesława Chrobrego w Gryficach.

Dmytro Kysliuk, nazywany przez bliskich Dima, jest pacjentem Kliniki Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej PUM. W marcu rozpoznano u niego wielokomórkowego chłoniaka z komórek B, ALK dodatniego. Dima jest w trakcie intensywnego leczenia cytostatycznego. Zbiórkę możesz wesprzeć tutaj: „Pomóżmy Dimie w walce z przeciwnościami losu!”

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!