Akt oskarżenia za uderzenie w drzewo

2021-10-16 13:14
Sylwester Wasiak
2021-10-16 13:14

Kierowca Citroena, który spowodował wypadek na drodze wojewódzkiej nr 106 stanie przed sądem.

Foto: Archwium/FB Buractwo Drogowe Powiat Goleniowski

O zdarzeniu pisaliśmy w kwietniu TUTAJ. Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała, że do Sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było uderzenie w przydrożne drzewo. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 7 kwietnia 2021r. na drodze wojewódzkiej nr 106 podejrzany, kierując samochodem marki Citroen, naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze uderzając w znajdujące się tam drzewo. Na skutek zderzenia, pasażer pojazdu doznał obrażeń głowy, w następstwie czego doszło u niego do naruszenia czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.
Podejrzany 25-latek w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie. Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

wiezienie

odpowiedz
16.10.2021 19:45

Jak nie umie jeździć to do paki.

xyz

odpowiedz
18.10.2021 08:15

Prokuratura niech się lepiej weźmie za pijanych kierowców, a zwłaszcza za tych znanych, bogatych, celebrytów, swoich znajomych, rodzin, itp. Tacy sprawcy są pod ich parasolem i prawie zawsze żadnych konsekwencji nie ponoszą albo nieadekwatne do popełnionych czynów.