Będzie uchwała, będzie umowa. Autobusy wreszcie dojadą do pętli w Załomiu?

2022-08-05 11:43
Paweł Palica
2022-08-05 11:43

Władze gminy Goleniów wycofują się ze swojego stanowiska w sprawie tego, w jaki sposób powinna zostać zawarta ze Szczecinem umowa dotycząca obsługi pętli autobusowej w Załomiu. Niezbędne okazuje się jednak przyjęcie przez Radę Miejską w tej sprawie.

Wybudowane kosztem około 10 mln zł "centrum przesiadkowe" w goleniowskiej części Załomia od kilku miesięcy jest gotowe, do tej pory jednak hula po nim jedynie wiatr. Powinny tam dojeżdżać autobusy szczecińskiej komunikacji miejskiej, wciąż jednak trwa wymiana korespondencji w tej sprawie pomiędzy magistratami w Goleniowie i Szczecinie. Najważniejsza rozbieżność dotyczy tego, w jaki sposób powinna zostać zawarta umowa i czy potrzebne jest do tego podjęcie stosownych uchwał przez rady miejskie.

Stanowisko strony szczecińskiej jest tutaj jednoznaczne.

- Do zawarcia porozumienia konieczna jest odpowiednia uchwała Rady Miejskiej Goleniowa. Szczecińska Rada Miasta taką uchwałę, zezwalającą na zawarcie porozumienia w tej sprawie, przyjęła już w kwietniu. Bez dopełnienia tej formalności przez drugą stronę dalsze procedowanie sprawy porozumienia nie jest możliwe - informuje Paulina Łątka z biura prasowego UM Szczecin.

Władze Goleniowa do niedawna stały na stanowisku, że podjęcie takiej ichwały nie jest konieczne, a mało tego - może być dla naszej gminy niekorzystne. Tymczasem okazuje się, że jej wstępny projekt... jest już gotowy i został wysłany do skonsultowania do Szczecina.

Wiceburmistrz Tomasz Banach, który ten temat pilotuje, powiedział nam dzisiaj, że czeka obecnie na odpowiedź, a gdy tylko ona do niego dotrze, zwołana może być sesja nadzwyczajna, mająca dać zielone światło do podpisania porozumienia. W najgorszym razie, dodał, projekt uchwały rozpatrywany będzie podczas sierpniowej zwyczajnej sesji Rady Miejskiej. T. Banach ma obecnie nadzieję, że autobusy do pętli w Załomiu dojeżdżać będą od 1 września.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!