Centrum Nowogardu doczeka się przebudowy

2023-11-28 17:15
Sylwester Wasiak
2023-11-28 17:15

Burmistrz Nowogardu Robert Czapla zaprasza do składania ofert na zagospodarowanie Placu Wolności w Nowogardzie. Szczegóły w materiale.

Wizualizacja przebudowy Placu Wolności w Nowogardzie (foto: Gmina Nowogard)

W piątek 24 listopada burmistrz Robert Czapla podpisał przetarg nieograniczony na "Zagospodarowanie Placu Wolności w Nowogardzie".
Plac Wolności, który pełni funkcję nowogardzkiego rynku, wymaga od kilkunastu lat kapitalnego remontu: nawierzchnia, stare płyty, sypiące się instalacje podziemne. Starania władz miasta o przeprowadzenie tej inwestycji trwają od 2014 roku, co nareszcie ma szansę na realizację.

- O przebudowę Placu zabiegam od wielu lat. Chcemy przecież wszyscy, aby centrum naszego miasta wyglądało lepiej, by spełniało bardziej komfortowe funkcje dla naszych mieszkańców. Wystarczy spojrzeć na centra sąsiednich miast jak choćby Gryfice, czy Resko. Nowogard na tym tle nie wygląda najlepiej – mówi za pośrednictwem oficjalnej strony gminy Robert Czapla, Burmistrz Nowogardu.

Na przebudowę placu Wolności burmistrz pozyskał dofinansowanie w wysokości blisko 4 milionów zł. z Polskiego Ładu.

Rozpisany przetarg na zagospodarowanie Placu Wolności w Nowogardzie zakłada wykonanie miejsc parkingowych z układem dróg dojazdowych, fontanny, nawierzchnie utwardzone, nasadzenia zieleni, elementy małej infrastruktury i oświetlenia wraz z infrastrukturą i instalacjami: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej i elektrycznej.

Dodatkowych informacji w sprawie przetargu udziela Tomasz Chojak tel. 913926241 email: tchojak@nowogard.pl oraz Magdalena Kowalak-Skwarek tel. 913926240 email: inwestycje@nowogard.pl
Szczegóły ogłoszenia dostępne są na stronie www.bip.nowogard.pl

Termin składania ofert upływa 08.12.2023r. do godz. 11.00.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
30.11.2023 10:26

nie pozwolcie sobie na betonoze, jaka zafundowal nam stary zgrzybialy dziad strzygiel ze strzyglowa w Gryficach

Krzysztof

odpowiedz
30.11.2023 13:46

A pomnik na wizualizacji jak stał tak stoi