Charakterna Ina z efektownym zwycięstwem

2024-05-26 8:44

Trzecia z rzędu wyjazdowa wygrana i cztery strzelone gole. MKS Ina Goleniów podtrzymała doskonałą passę.

Wczoraj biało-zieloni rozegrali trzeci z rzędu mecz na wyjeździe. Poprzednie dwa zwyciężyli, za każdym razem aplikując rywalom po cztery gole. Tym razem rywalem był Orzeł Wałcz, plasujący się w dolnych rejonach tabeli. Gospodarze już w 10 minucie objęli prowadzenie i przez większą część pierwszej połowy byli drużyną lepszą. Ina długo nie mogła znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy rywali aż do 44 minuty. Wówczas to Dymon wykorzystał błąd bramkarza Orła i doprowadził do wyrównania.
Pierwszy kwadrans drugiej odsłony meczu był doskonały dla gospodarzy, którzy najpierw w 48 minucie wyszli na prowadzenie, a w 60 minucie po skutecznie wykonanym rzucie wolnym podwyższyli na 3:1. Nic nie wskazywało, że wynik spotkania może ulec zmianie, tymczasem zespół Iny pokazał charakter w ostatnich dziesięciu minutach spotkania, odwracając losy meczu. W 80 minucie Winogrodzki zdobył gola kontaktowego, skutecznie egzekwując rzut karny po faulu na Mojsiewiczu. W 83 minucie do remisu doprowadził Trzaskowski, a w ostatniej minucie spotkania gola na wagę kompletu punktów strzelił Szymfeld.
Gra do końca biało-zielonych została nagrodzona kompletem punktów i podtrzymaniem efektownej serii wyjazdowych wygranych, w których strzelali w każdym meczu co najmniej cztery gole.