Ciężarówką na święcie w Gdyni

2021-04-30 17:50
Sylwester Wasiak
2021-04-30 17:50

Gościem honorowym wczorajszych uroczystości w Porcie Wojennym w Gdyni był maszewianin Jaromir Podhajski.

Foto: M.Pietrzak/3.FO

W czwartek odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 35-lecia podniesienia bandery na ORP Orzeł. Zgodnie z marynarską tradycją, rocznica podniesienia bandery na okręcie jest świętem dla całej załogi. W jubileuszu okrętu uczestniczyło dowództwo dywizjonu Okrętów Podwodnych i 3. Flotylli Okrętów. W związku z sytuacją epidemiologiczną uroczystość miała symboliczny przebieg. Gościem honorowym tegorocznego święta był mieszaniec Maszewa i właściciel firmy transportowej Jaromir Podhajski, który na jednej ze swoich ciężarówek umieścił grafikę przedstawiająca sylwetkę wojennego okrętu ORP Orzeł, poprzednika obecnego jubilata. O tej inicjatywie pisaliśmy na Superportalu w grudniu ub.r. TUTAJ.
Inicjatywa J. Podhajskiego została dostrzeżona i doceniona przez dowództwo polskiej marynarki wojennej. „Przemierzając trasy Europy, kierowca tira sławi historię Marynarki Wojennej RP” – napisały w relacji z uroczystości władze Marynarki Wojennej z Gdyni.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Stanislaw

odpowiedz
30.04.2021 22:14

Gościem honorowym tegorocznego święta był mieszaniec Maszewa i właściciel firmy . Brawo Maszewo dalej tak mieszać wychodzą z tego ciekawi ludzie. Redakcja jak by troszeczkę pomieszała to przynajmniej zaczęli by sprawdzać tekst przed publikacją.