Co dalej z goleniowskim wozem strażackim?

2023-02-01 12:00
Sylwester Wasiak
2023-02-01 12:00

Po groźnym zdarzeniu w Inowrocławiu Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej "polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania" pojazdów z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej wyprodukowane przez producenta, którego drabina uległa awarii.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 30 stycznia w trakcie testów w Inowrocławiu rozłożona 40-metrowa drabina wozu strażackiego złamała się na pół, a kosz, w którym na szczęście znajdowały się tylko worki z piaskiem, roztrzaskał się na ziemi. Jak przekazała straż pożarna, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na to, co się stało w Inowrocławiu, zareagował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, natychmiast wycofując z użytkowania pojazdy z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej wyprodukowane przez austriackiego producenta.
Przypomnijmy, że w sierpniu 2021 roku goleniowscy strażacy otrzymali podobny samochód z podnośnikiem hydraulicznym o wysokości ratowniczej 42 m. Czy został on również wycofany z użytkowania? Jak ustaliliśmy u źródeł, goleniowski pojazd nie został wycofany z użytkowania, gdyż jego producentem jest firma Bumar Koszalin, a wspomnianej awarii w Inowrocławiu uległ sprzęt austriackiej firmy.

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Amada

odpowiedz
01.02.2023 13:26

W strażaków trzeba inwestować oni ratują nasze zycie

jarek

odpowiedz
01.02.2023 10:00

producent zaleca uzywanie do 32m, ale srednio czulbym sie w takim koszu na wys 10 pietra widza,co sie stalo z testowanym podnosnikiem. Btw po co w goleniowie spzret z takim zasiegie? Tam po drabinie na wszytsko mozna wejsc, max 4 pietra zabudowa. Najblizsze wiezowiec w stargardzie i szczecinie.