Czy tu stanie pomnik rotmistrza Pileckiego?

2023-03-24 6:45
Sylwester Wasiak
2023-03-24 6:45

Skwer przy zbiegu ulic Kościuszki i Konstytucji 3 Maja wskazało 23 z 31 mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych. Co sądzicie o tym wyborze?

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej pod głosowanie poddany zostanie projekt uchwały w sprawie lokalizacji pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego. Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu do uchwały „Zespół do spraw konsultacji społecznych wybrał i poddał konsultacjom społecznym dwa miejsca w przestrzeni Goleniowa, które uznał za odpowiednie. Jednym z miejsc jest to rekomendowane przez Instytut, a drugim skwer na zbiegu ulic T. Kościuszki z Konstytucji 3 Maja. W dniach od 6 do 19 marca 2023 r. odbyły się konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji pomnika. W konsultacjach wzięło udział 31 mieszkańców gminy, z których 28 oddało swoje głosy elektronicznie poprzez formularz konsultacyjny umieszczony na stronie internetowej; do urny w Urzędzie Gminy i Miasta oddano 3 głosy. Mieszkańcy zdecydowali o zlokalizowaniu pomnika na skwerze przy zbiegu ulic T. Kościuszki i Konstytucji 3 Maja. Tę lokalizację wskazały 23 osoby. Pozostałe 8 osób wskazało na lokalizację na Placu Planty.”
Wobec powyższego przygotowana została uchwała wskazująca miejsce wybrane w konsultacjach jako lokalizację pomnika. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Lupa

odpowiedz
24.03.2023 07:16

Przy całym szacunku dla życia i działalności rotmistrza Pileckiego potrzebny nam ten pomnik, jak dziura w moście.