Dodatkowe pieniądze dla OSP Stepnica

2020-10-10 9:16
Sylwester Wasiak
2020-10-10 9:16

Druhowie OSP Stepnica otrzymali dodatkowe pieniądze od marszałka województwa zachodniopomorskiego w ramach Grantów Strażackich.

Granty otrzymały 34 Ochotnicze Straże Pożarne w regionie. Łącznie na ten cel Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy ponad 318 tys. zł.
Maksymalna kwota dotacji dla jednostki wyniosła 10 tys. zł. i tyle właśnie otrzymali druhowie ze Stepnicy. Strażacy przyznane środki przeznaczą m.in. na najpotrzebniejsze remonty remiz i bram garażowych, odnowienie elewacji, modernizację systemu grzewczego, wymianę stolarki okiennej.
- Strażacy-ochotnicy są często pierwsi na miejscu pożarów i wypadków, pomagają w czasie pandemii. Teraz przyszedł czas na wsparcie ich samych, a dokładniej miejsc, w których spędzają czas na służbie. Doświadczenie z poprzednich edycji konkursu „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP” oraz analiza potrzeb jednostek OSP wpłynęła na decyzję, aby w tym roku skupić się na wykonaniu prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP – wyjaśnia Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

Foto: KP PSP Goleniów

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!