Dotacje dla klubów – wszystko już jasne!

2023-02-09 18:34
Sylwester Wasiak
2023-02-09 18:34

Wiemy już, z jakim skutkiem zakończyło się dzisiejsze spotkanie prezesów klubów sportowych z wiceburmistrzem Tomaszem Banachem w sprawie uruchomienia wstrzymanej w zeszłym tygodniu dotacji.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu radny Robert Kuszyński złożył wniosek o wstrzymanie wypłaty dotacji do czasu udzielenia odpowiedzi na zadane w tej sprawie przez radnego pytania oraz zbadania na wniosek radnego prawidłowości, zasadności, gospodarności i rzetelności w przyznawaniu środków oraz obowiązujących procedur w Gminie Goleniów przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Dzień później radny wycofał swój wniosek, apelując do burmistrza o wypłatę dotacji.
Wiceburmistrz Tomasz Banach po przeanalizowaniu sytuacji zwołał na dzisiejsze popołudnie zamknięte spotkanie z zarządami klubów w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości w zakresie sposobu podziału środków z budżetu gminy. Znamy już finał tych rozmów.
- Mogę powiedzieć, że wszystko zostało wyjaśnione przy pełnej akceptacji klubów. W związku z powyższym jutro uruchamiamy procedurę wypłaty dotacji dla klubów – powiedział nam Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!