Drzwi w szkolnej toalecie zostały usunięte. „Bo dzieci były niegrzeczne”

2022-06-01 19:30
Tomasz Krupecki
2022-06-01 19:30

Rodzice Szkoły Podstawowej w Niechorzu nie rozumieją, dlaczego ich dzieci muszą korzystać z toalety przy otwartych drzwiach. Dyrektorka szkoły tłumaczy, że uczniowie zachowują się niegrzecznie i ostrzega, że jeśli się nie poprawią, papier toaletowy będzie wydzielany w pomieszczeniu socjalnym.

ZDJĘCIE 1 z 3

- To, co zrobiono w szkole, to nie jest normalne – uważa rodzic, który poprosił naszą redakcję o pomoc. – W męskiej toalecie zostały zdemontowane drzwi. Każdy, kto przechodzi obok toalety, widzi, słyszy i czuje, co dzieje się w męskiej ubikacji – opowiada rodzic.

Do szkoły wybrał się reporter SUPERPORTALU24. Faktycznie, męska toaleta jest bez drzwi wejściowych.
Na zdjęciu: toaleta bez drzwi w Szkole Podstawowej w Niechorzu

Pani dyrektor w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 wyjaśniła, że drzwi zostały zdemontowane na jej polecenie, bo uczniowie starszych klas nieodpowiednio się zachowywali. Młodsze dzieci miały się bać skorzystać z ubikacji. – Najpierw rozmawiałam z uczniami podczas specjalnych apeli. Nie przyniosło to skutku – przekazała Ewa Łozdowska – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niechorzu.

Nieodpowiednie zachowanie niektórych uczniów, za które ukarani są wszyscy użytkownicy męskiej toalety, to między innymi rzucanie się papierem toaletowym i niszczenie dozowników na papier.

Nie wszystkim rodzicom przeszkadza, że dzieci korzystają z toalety na oczach wszystkich przechodniów. Chwilę po rozmowie z panią dyrektor na redakcyjny telefon zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako matka ucznia szkoły w Niechorzu. Kobieta chciała pochwalić panią dyrektor za zrobienie porządku z dziećmi, które znęcały się nad młodszymi kolegami. – Takie proste rozwiązanie i znikają wszystkie problemy – uważa matka.

Przeciwnie uważa Agnieszka Mackojć - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach, którą poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie. – Ja nigdy nie podjęłabym decyzji o demontażu drzwi. Byłby to dyskomfort jednakowo dla osób, które korzystają z ubikacji, a także dla przechodzących obok – tłumaczy dyrektor Mackojć. – Co w przypadku, gdy dziecko np. wymiotuje lub ma rozwolnienie? - pyta retorycznie dyrektorka z Gryfic. W naszej szkole również bywały podobne problemy, wtedy nauczyciele dyżurowali i pilnowani porządku nie tylko na korytarzach, ale również w toaletach – dodaje.

W niechorskiej szkole korzystanie z męskiej toalety przy otwartych drzwiach to nie koniec "represji". Pani dyrektor poinformowała już rodziców o swoich planach. Jeśli uczniowie dalej będą niegrzeczni, to z łazienek zniknie papier toaletowy. Uczniowie będą musieli odbierać kawałek papieru w oddzielnym pomieszczeniu. – To absurd – komentują rodzice.

Komentarze (16)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

02.06.2022 09:09

Gdzie przebiega granica między niegrzecznymi uczniami a zwyrodnialca mi. Postawcie obok siebie chłopca z I klasy i "niegrzecznego ucznia" z VIII klasy. Problemy szkolne to nie tylko problem szkoły - gdzie są rodzice tych z VIII klasy?

Świat się kończy

02.06.2022 09:09

Rodzice winnych widzą tylko wśród innych. Bezstresowe wychowanie.

Rodzic

02.06.2022 09:09

Ale akurat w tej sytuacji niebraly udziału dzieci ...młodzież z klasy VIII więc dajcie im spokój...uwierzcie wszyscy ..są gorsi uczniowie niż klasa VIII...ale przykre jest to ...że cała wina spada na nich ....spójrzmy na klasę VII....a nawet młodsze dzieciaki ...nie masz dowodu ..nie obwiniaj ..

Wiśniewska Marzena

02.06.2022 09:09

Dzień dobry. Jak nie wiesz gdzie są rodzice ja mieszkam w Niechorzu . Z komentarzem to radzę się wstrzymać. Zapraszam.

Ktoś

odpowiedz
02.06.2022 14:47

Rodzice najchętniej by chcieli żeby ich dzieci wychowywali nauczyciele i kadra pedagogiczna, sami nie mają na to czasu! Wymagania mają a od siebie nic nie dają, bardzo dobry pomysł z drzwiami, jeśli nie potrafią korzystać z toalety to w pampersy niech robią.

Kmn

odpowiedz
01.06.2022 21:35

Bardzo dobra decyzją pani dyrektor

02.06.2022 06:25

Jacy rodzice, takie dzieci

Rodzic

02.06.2022 06:25

Brawo ...jeśli jesteś rodzicem..jak można tak pisać...żenada

Robert

odpowiedz
02.06.2022 07:35

Może należałoby przeszkolić dzieci jak korzystać z pisuaru i do czego służy? Wygląda na to, że gdzieś to uciekło pedagogom, a może rodzicom… w lesie nie ma intymności a nasrane jest co krok.

???

02.06.2022 07:35

To pedagog ma uczyć gdzie i jak załatwiać potrzeby fizjologiczne? Może niech rodzice zaczną wychowywać i uczyć zachowania i kultury swoje dzieci, co jest ich obowiązkiem. Jeśli ktoś sobie nie radzi i nie ma wpływu na własne dziecko, to można się zwrócić o pomoc do opieki społecznej albo poradni psychologicznej. Świat staje na głowie, a wszyscy zamiart zrobić rachunek sumienia, szukają winnych. Chamstwo i patologia.

XYZ

odpowiedz
02.06.2022 23:44

Z przykrością stwierdzam, że poziom dziennikarstwa sięgnął dna…

Elżbieta

odpowiedz
01.06.2022 21:39

Kamery!!! I wszystko jasne będzie. Ale z tego co wiem to dyrektor broni się rękami i nogami.

Teleman

odpowiedz
02.06.2022 23:00

Swoja droga to wyczyn akrobaty, posadzic klocka do pisuaru... Moze to ktos te sportowej klasy?? 🤔🤔

Akrobata

02.06.2022 23:00

Przedszkolak tego nie zrobił, chłopaki z 8 kl. Mają po 1,80. Co za prostactwo...

04.06.2022 20:10

Ta szkoła to żenada, nie czas obwiniać uczniów tylko spójrzcie na siebie bo to tylko rodziców wina i wychowania dzieci ale najlepiej zwalić jeden na drugiego, od ósmej klasy trzymać się proszę z daleka bo pozostałe też pozostawiają wiele do życzenia.., z resztą za moich czasów z dzisiejszą kadrą nauczycieli i sposobem prowadzenia szkoły i dyscypliny uczniów nie ma kompletnie żadnego porównania, wiec szkoła powinna poszukać problemu w sobie i swoim systemie a rodzice swoją drogą bo najlepiej uważać swoje dziecko w domu za wzór a w szkole diabeł.,.... Więcej internetu, telefonów i braku kontroli.. powiedzenia..

M,...

odpowiedz
04.06.2022 20:25

Pani dyrektor sama sobie powinna wydzielać papier w domu bo nie ma pojęcia o zarządzaniu szkołą!!