Drzwi w szkolnej toalecie zostały usunięte. „Bo dzieci były niegrzeczne”

2022-06-01 19:30
Tomasz Krupecki
2022-06-01 19:30

Rodzice Szkoły Podstawowej w Niechorzu nie rozumieją, dlaczego ich dzieci muszą korzystać z toalety przy otwartych drzwiach. Dyrektorka szkoły tłumaczy, że uczniowie zachowują się niegrzecznie i ostrzega, że jeśli się nie poprawią, papier toaletowy będzie wydzielany w pomieszczeniu socjalnym.

ZDJĘCIE 1 z 3

- To, co zrobiono w szkole, to nie jest normalne – uważa rodzic, który poprosił naszą redakcję o pomoc. – W męskiej toalecie zostały zdemontowane drzwi. Każdy, kto przechodzi obok toalety, widzi, słyszy i czuje, co dzieje się w męskiej ubikacji – opowiada rodzic.

Do szkoły wybrał się reporter SUPERPORTALU24. Faktycznie, męska toaleta jest bez drzwi wejściowych.
Na zdjęciu: toaleta bez drzwi w Szkole Podstawowej w Niechorzu

Pani dyrektor w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 wyjaśniła, że drzwi zostały zdemontowane na jej polecenie, bo uczniowie starszych klas nieodpowiednio się zachowywali. Młodsze dzieci miały się bać skorzystać z ubikacji. – Najpierw rozmawiałam z uczniami podczas specjalnych apeli. Nie przyniosło to skutku – przekazała Ewa Łozdowska – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niechorzu.

Nieodpowiednie zachowanie niektórych uczniów, za które ukarani są wszyscy użytkownicy męskiej toalety, to między innymi rzucanie się papierem toaletowym i niszczenie dozowników na papier.

Nie wszystkim rodzicom przeszkadza, że dzieci korzystają z toalety na oczach wszystkich przechodniów. Chwilę po rozmowie z panią dyrektor na redakcyjny telefon zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako matka ucznia szkoły w Niechorzu. Kobieta chciała pochwalić panią dyrektor za zrobienie porządku z dziećmi, które znęcały się nad młodszymi kolegami. – Takie proste rozwiązanie i znikają wszystkie problemy – uważa matka.

Przeciwnie uważa Agnieszka Mackojć - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach, którą poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie. – Ja nigdy nie podjęłabym decyzji o demontażu drzwi. Byłby to dyskomfort jednakowo dla osób, które korzystają z ubikacji, a także dla przechodzących obok – tłumaczy dyrektor Mackojć. – Co w przypadku, gdy dziecko np. wymiotuje lub ma rozwolnienie? - pyta retorycznie dyrektorka z Gryfic. W naszej szkole również bywały podobne problemy, wtedy nauczyciele dyżurowali i pilnowani porządku nie tylko na korytarzach, ale również w toaletach – dodaje.

W niechorskiej szkole korzystanie z męskiej toalety przy otwartych drzwiach to nie koniec "represji". Pani dyrektor poinformowała już rodziców o swoich planach. Jeśli uczniowie dalej będą niegrzeczni, to z łazienek zniknie papier toaletowy. Uczniowie będą musieli odbierać kawałek papieru w oddzielnym pomieszczeniu. – To absurd – komentują rodzice.

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

TVN

odpowiedz
01.06.2022 23:23

#tematdlauwagi#tvn Ktoś ma nasrane ale w głowie by ściągać drzwi od toalety dzieciom 😬😬😬

Krysia

odpowiedz
01.06.2022 21:03

W domu może sobie ściągnąć. Szkoła to nie prywatny folwark. Gdzie intymność. Szok co tam się dzieje#tematdlauwagi

Zdzisław

01.06.2022 21:03

Naprawdę widzi pani problem w braku drzwi (drzwi do kabin są) , a nie w bezczelnym i obrzydliwym zachowaniu dzieci?

Te dzieci są jakieś dziwne teraz

odpowiedz
01.06.2022 20:10

Uczniowie rzucają się papierem i to jest problem? My w podstawówce w kiblu paliliśmy papierosy i marihuanen. To byli czasy!

xxx

01.06.2022 20:10

Teraz są czujniki dymu, więc nie da rady

Pisuar

odpowiedz
01.06.2022 21:39

Klocek w pisuarze to nie koniec siwata. Sami kiedyś sralismy obok kibla. Niech teraz mlodzi z gołymi penesami w stronę drzwi się ustawiają. Szybko wrócą na swoje miejsce

Dziadek

odpowiedz
01.06.2022 20:11

Młodzież musi się wyszaleć.

Babcia

01.06.2022 20:11

To niech młodzież sra dziadkowi do wanny. A papierem rzuca w babcię. To dopiero będzie szaleństwo i będziesz pan zadowolony.