Duże zagrożenie pożarowe w lasach

2024-05-15 16:45
Karol Szumny
2024-05-15 16:45

Według mapy zagrożenia pożarowego lasu w naszym regionie o pożar nietrudno. W Zachodniopomorskiem wszystkie strefy prognostyczne są zaznaczone na kolor czerwony oznaczający duże zagrożenie pożarowe. Podobne dane możemy zauważyć też na mapie Centrum Modelowania Meteorologicznego.

zdj. poglądowe // archiwum SP24

W Zachodniopomorskiem panuje duże zagrożenie pożarowe. Strefy prognostyczne są zaznaczone na kolor czerwony. Wydano komunikaty.

„W związku z niewielką ilością opadów w ostatnich dniach i coraz wyższymi temperaturami obecnie na przeważającym obszarze kraju notujemy ekstremalne i bardzo wysokie zagrożenie pożarowe lasu. Jutro zagrożenie będzie jeszcze wyższe” – podało IMGW.

Alarmuje też Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. „Na terenie całego kraju obowiązuje średnie oraz duże zagrożenie pożarowe w lasach. Oznacza to, że ściółka w lesie jest bardzo sucha oraz podatna na najmniejsze źródło ognia, które może wywołać pożar” – podano.

Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. Każdy pożar to określone straty, od tych niepoliczalnych w środowisku przyrodniczym, po te wymierne finansowo.


fot. IMGW


fot. IBL

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!