Dwa zwycięstwa i jedna porażka

2024-03-10 15:26

Klasa okręgowa zainaugurowała piłkarską wiosnę. Komplet punktów wywalczyły KS Orzeł Łoźnica i Masovia Maszewo. Przegrał OKS Center MD Goleniów.

Sparta Gryfice - OKS Center MD Goleniów 6:0
Jedna z czołowych ekip klasy okręgowej - Sparta Gryfice nie miała litości dla gości z Goleniowa. Mecz rozegrany został na boisku w Nowogardzie, a pełniący rolę gospodarza piłkarze z Gryfic pewnie i wysoko pokonali OKS 6:0 (do przerwy było 3:0) wykorzystując głównie błędy rywali. W tabeli OKS zajmuje 9 miejsce, mając na swoim koncie 19 punktów.

Orzeł Łoźnica – Piast Chociwel 2:0
Bramki: Węcławek, Teofil.
Piłkarze Orła przed tygodniem rozegrali na wyjeździe zaległy mecz z Regą Trzebiatów i przegrali 0:4. W sobotę nadeszła inauguracja rozgrywek piłkarskiej wiosny w Łoźnicy. Ekipa Orła jako jedyna w lidze nie doznała porażki na własnym obiekcie i seria ta została wczoraj podtrzymana. Gospodarze pokonali Piasta Chociwel 2:0 po golach Marcela Węcławka i Damiana Teofila, dopisując komplet punktów i utrzymując status „Twierdzy Łoźnica”. Orzeł z dorobkiem 36 punktów zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.

Orzeł Grzędzice – Masovia Maszewo 1:3
Bramki: Bruździński, Seniuk, Domaradzki.
Do przerwy był bezbramkowy remis. W 53 minucie prowadzenie gościom dał Jakub Bruździński, wykorzystując pewnie jedenastkę, podyktowaną chwilę wcześniej za faul na Filipie Pustelniku.
Siedem minut później było już 2:0 po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Kornela Seniuka. W 78 minucie bramkarz Masovii obronił jedenastkę egzekwowaną przez zawodnika miejscowych. Trzy minuty później jednak skapitulował i zespół Orła zdobył bramkę kontaktową. W 85 minucie Masovia „domknęła” wynik zdobywając trzeciego gola autorstwa Mateusza Domaradzkiego.
Ekipa z Maszewa odniosła cenne zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem i zajmuje obecnie siódme miejsce z dorobkiem 21 punktów.