Dzikie granie w Kliniskach Wielkich

2024-05-29 6:03
Sylwester Wasiak
2024-05-29 6:03

Z Marcinem Gręblickim, jednym z organizatorów turnieju „Dzikie granie” rozmawiamy o imprezie, która w połowie czerwca zgromadzi w Kliniskach Wielkich liczną rzeszę młodych adeptów futbolu.

- Skąd pomysł na organizację imprezy „Dzikie granie 3x3” w Kliniskach?
- Pomysł narodził się dwa lata temu. Standardem nauczania w piłce nożnej jest poruszanie się w trójkach. Wpadliśmy na taki pomysł, obserwując, jak robi się to za granicą. Mam małe doświadczenia z tym, jak prowadzi się zajęcia w Skandynawii. Obserwowałem sposób prowadzenia zajęć i zauważyłem, że metodą wielokrotności powtórzeń jest obijanie piłki o bandę. Pomyślałem, żeby zrobić coś takiego na zasadzie turnieju, ale turnieju nie tylko dla zawodników zrzeszonych, czyli grających w klubach, ale przede wszystkim dla dzieci takich, które lubią wyjść na podwórko i pograć, a nie należą do żadnej drużyny. Ideą jest stworzenie warunków dla dzieci, by mogły pograć w piłkę, ale również mogły zdobywać wiedzę, dlatego w trakcie turnieju stworzone będzie miasteczko edukacyjne. Poza tym, że dzieci będą grały, a każde dziecko tu wygrywa, będą mogły skorzystać z różnych dostępnych atrakcji. Będą gry edukacyjne, spotkania ze strażakami, przedstawicielami lasów państwowych, straży miejskiej, policji, prowadzona będzie edukacja ekologiczna. W trakcie imprezy dzieci będą mogły zdobyć w ten sposób dodatkowe nagrody.

- Na czym będzie polegał sam turniej?
- Rywalizacja będzie polegała na rozgrywaniu spotkań trzech na trzech, na zamkniętym bandami boisku. Powstanie osiem takich boisk i równocześnie będzie toczyć się osiem spotkań.

- Ile drużyn już zgłosiło swój udział?
- Do turnieju zgłoszenia przyjmowane są poprzez aplikację. Na dzień 27 maja zgłoszonych było 55 drużyn. W zeszłym roku w turnieju wystartowało 70 drużyn, a gotowi jesteśmy na 96 ekip. W zeszłym roku mieliśmy raczej lokalne drużyny, a teraz mamy zespoły z województwa zachodniopomorskiego i być może z Polski. Naszą imprezą zainteresowali się również organizatorzy ogólnopolskich turniejów o tym charakterze. Turniej lokalny zatem mocno się rozwija w stronę turnieju międzynarodowego w przyszłym roku.

- Ile będzie kategorii wiekowych?
- Będzie osiem kategorii wiekowych. Możemy rejestrować się od 4 do 12 latka.

- Jak kształtują się koszty organizacji takiej imprezy?
- Konkretną kwotę obecnie trudno jeszcze określić, bo nie wiemy, ilu będzie uczestników. Każde dziecko, które weźmie udział w imprezie, ma zagwarantowany posiłek, medal, napoje, bidon. Skalę trudno oszacować, są to duże koszty i mogą oscylować pomiędzy 70, a 80 tysięcy. Wypożyczenie profesjonalnych boiska, bo nie stać nas na zakup, to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Boiska te przyjadą do nas z Czech, będą certyfikowane i przystosowane konkretnie do tej imprezy.

- Do kiedy można jeszcze zapisywać się na turniej i gdzie?
- To już ostatnie moment na zapisy, które prowadzone są poprzez aplikację turniejową. Szczegóły dostępne są na stronie www.dzikiegranie.pl. Turniej odbędzie się 15 czerwca 2024 roku. Sesja poranna w godz. 10:00 – 14:00 – roczniki 2016, 2017, 2018, 2019, zaś sesja popołudniowa w godz. 14:00 – 17:30 – roczniki 2012, 2013, 2014, 2015. Zapraszam serdecznie do zapisów i udziału w turnieju.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!