Festyn Mikołaje są wśród Nas już jutro!

2023-12-05 6:45
Sylwester Wasiak
2023-12-05 6:45

W środę zgodnie z wieloletnią tradycją na goleniowskich plantach odbędzie się świąteczny festyn. Poznajcie szczegóły tego wydarzenia.

W poniedziałek trwały ostatnie prace przy montażu choinki na Plantach i testach jej oświetlenia, a już w środę oficjalne zapalenie lampek rozpocznie festyn "Mikołaje są wśród Nas"

Imprezę rozpocznie zapalenie lampek na choince przez władze gminy. Przy rozświetlonej choince rozpocznie się część artystyczna tego wydarzenia na scenie, a tam w programie:
- specjalnie dla dzieci wystąpi teatr "Kompania Marzeń" ze spektaklem "Mikołaj i świąteczna zagadka"
- zaprezentują się dzieci i młodzież z goleniowskich szkół: Zespół "Jedyneczki" z SP1, grupa wokalna, taneczna, teatralna i chórek ze Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoła Muzyczna i Szkoła Muzyki Rozrywkowej "Bemol"
- na scenie zobaczymy również tancerki i tancerzy z grup GDK: Dance Colour Studio I Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej "Ina".

- W trakcie imprezy zapraszamy na świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci z Beatą Reginią. Na Plantach odbędzie się świąteczny kiermasz, podczas którego będzie można zakupić pyszne domowe ciasta, świąteczne przysmaki i ręcznie robione dekoracje - świetny pomysł na zakup upominków pod choinkę czy drobiazgów do przystrojenia domu – informuje Ola Cembała z Goleniowskiego Domu Kultury.

Swoje stoiska będą miały: TOZ Goleniów, Hufiec ZHP Goleniów, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Biblioteka, Środowiskowy Dom Samopomocy, Koła Gospodyń Wiejskich z Kątów, Komarowa, Podańska i Wierzchosławia, Rady Rodziców z SP1, SP2, SP4, Szkolnej 13 i SP w Białuniu, Caritas, Klub Seniora "Złota Jesień" z Klinisk, Stowarzyszenie "Ewa", Centrum Usług Społecznych, Stowarzyszenie Seniorów "Relaks" i "Rytm", Towarzystwo Walki z Kalectwem oraz Rady Rodziców ZPiT "Ina" i Dance Colour Studio. Będzie pysznie, kolorowo i wesoło! Początek imprezy o godzinie 16.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ewa

odpowiedz
05.12.2023 21:15

Szkoda, że wśród szczegółów zabrakło godziny, o której impreza się zacznie.