Goleniowianin o dezinformacji w sieci. Pracuje dla ONZ

2022-09-29 14:05
Paweł Palica
2022-09-29 14:05

Ciekawego wywiadu niedawno uruchomionemu portalowi i.pl udzielił niedawno goleniowianin, Marcin Mazurowski. Mówił w nim przede wszystkim o dezinformacji dotyczącej polskich złóż surowców.

Marcin Mazurowski jest geologiem. Pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Granic Szelfu Kontynentalnego ONZ, a w latach 2016 - 2018 był zastępcą dyrektora Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych w Ministerstwie Środowiska. A z lokalnego punktu widzenia jest postacią o tyle interesującą, że wychował się w Goleniowie. Miejscowe Liceum Ogólnokształcące ukończył, zdając maturę w 1993 roku.

W wyywiadzie dla i.pl wypowiadał się między innymi na temat pojawiających się w sieci internetowej manipulacji, dotyczących polskiej polityki energetycznej i złóż surowców, a pojawiających się między innymi na youtube'wym kanale "Dla Pieniędzy".

- Za fachowe „analizy” biorą się ludzie podający się za członków luźnych stowarzyszeń, często powiązani z Konfederacją. Prawdą jest też, że w specjalistycznych czasopismach powrócił temat tzw. katalogu złóż strategicznych. Wiązałbym go z wypowiedziami pana Tytki i geologów, które przekonują do niebywałego bogactwa surowcowego w Polsce. Złoża tytanu na Suwalszczyźnie to doskonały przykład, kwintesencja dezinformacji - mówi w nim goleniowianin.

Wywiad z M. Mazurowskim znajdziecie TUTAJ.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!