Goleniowianka jest już na Hawajach (FOTO)

2023-10-11 15:53
Sylwester Wasiak
2023-10-11 15:53

Magdalena Chomont już w nadchodzący weekend wystartuje w legendarnych Mistrzostwach Świat w IronManie w Kona na Hawajach. Goleniowianka jest już na miejscu i podzieliła się z nami pierwszymi wrażeniami. Wiemy również, kiedy dokładnie nastąpi start zawodów triathlonowych.

 

ZDJĘCIE 1 z 6

Podróż Goleniowianki na Hawaje trwała 26 godzin. Wyleciała z Berlina i po dwóch przesiadkach w Amsterdamie i Seattle dotarła do Kailua-Kona na Hawajach.

- Na Kona jestem od 6 października, aklimatyzacja przebiega poprawnie. Dzień zaczynam od treningu biegowego lub rowerowego, następnie realizuje trening pływacki i oswajam się z falami w oceanie – relacjonuje nam pobyt Magdalena Chomont. - Jest to zupełnie inne pływanie, aniżeli te które do tej pory znałam. Woda w oceanie jest pełna życia, rafy obfitują w wiele kolorowych, różnych gatunków ryb co bardzo rozprasza na pływaniu. Zdarzyło się spotkać żółwia i małego rekinka. Wysoka temperatura i pagórkowaty pofalowany teren oraz silny wiatr sprawia, że treningi rowerowe są dość wymagające, zaś bieganie w pełnym słońcu po odkrytym terenie dość męczące. Jest i druga strona medalu, wyspa wręcz zachwyca swoją różnorodnością. Zmienia się z każdą przebytą milą. Są tu pola lawy, stepy, plaże z zielonym, czarnym i jasnym piaskiem, przepiękne klify. Największe wrażenie robi na mnie jednak tutejsza roślinność: palmy, bambusy, kaktusy, drzewa liściaste, jak i iglaste. Przepiękne wodospady i majestatyczny wulkan. Dziś odebrałam swój pakiet startowy z numerem 2244, a wieczorem odbyła się parada narodów – przekazała nam M. Chomont.

W Mistrzostwach Świata w IronManie w Kona na linii startu stanie łącznie 27 zawodniczek z Polski, 26 age-grouperek i jedna profesjonalistka. Łącznie wystartuje zaś ponad 2200 zawodniczek z całego świata.
Rywalizacja ruszy w sobotę 14 października o godzinie 6:27 czasu lokalnego, czyli 18:47 czasu polskiego. Trzymamy kciuki za reprezentantkę Goleniowa!

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!