Goleniowski basen zamknięty. Co ze szkółkami?

2020-10-20 6:00
Sylwester Wasiak
2020-10-20 6:00

Do środy mają zapaść ostateczne decyzje czy udostępniony zostanie goleniowski basen dla trzech działających tam szkółek pływackich. W Gryficach z obostrzeniami sobie poradzili w oryginalny sposób.

W Goleniowie sprawa dotyczy grubo ponad tysiąca dzieci i młodzieży, które uczęszczają w ciągu tygodnia na zajęcia w szkółkach pływackich działających na pływalni Fala.
W związku z ogłoszonymi w czwartek przez premiera Mateusza Morawieckiego nowymi restrykcjami związanymi z pandemią koronawirusa, w całym kraju została zawieszona działalność m.in. basenów i aquaparków. Podobnie jak w przypadku siłowni oraz klubów fitness z ograniczeń tych wyłączone są m.in. osoby korzystające z basenów i uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych. Baseny mogą być również udostępnione dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole. I na te zapisy mocno liczą właściciel szkółek działających w Goleniowie. Jak do tego podejdzie administracja obiektu? Według nieoficjalnych ustaleń sprawa jest badana od strony prawnej, a decyzja ma zapaść w środę. Na razie pracownicy pływalni zostali wysłani na wolne.
W sąsiednich Gryficach od dziś tamtejsza pływalnia jest otwarta i zaprasza do wspólnej rywalizacji sportowej pn. „Korespondencyjne Zawody Pływackie”. Rywalizacja sportowa będzie dostępna dla każdego posiadającego karnetu lub po wniesieniu opłaty startowej zgodnie z cennikiem wejść i wypełnieniu formularza startowego…

PS. Jak się przed chwilą dowiedzieliśmy od jednej z pracownic kompleksu rekreacyjnego Fala w Goleniowie, wszyscy pracownicy są w gotowości do pracy i nie poszli na wolne. Basen jednak jest zamknięty dla klientów.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Lalka

odpowiedz
20.10.2020 12:12

Pracownicy basenowi w Goleniowie nie zostali wysłani na wolne jak pisze redaktor .Są w gotowości do podjecia pracy po decyzjach które podejmie zarząd .A Gryfickiemu basenu życzę powodzenia .