Gryficki Dom Kultury zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Pawłem Małaszko

2024-04-16 9:43
Karol Szumny
2024-04-16 9:43

Już jutro, 17 kwietnia, o godzinie 17:00 w Gryfickim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Pawłem Małaszko pt. „Wyprawa Rowerowa. Afganistan - odległy świat”.

„Jestem pasjonatem podróży, odkrywania nowych miejsc, oraz poznawania ludzi i kultur w najdalszych zakątkach świata. Od wielu lat jestem w drodze… z plecakiem przez północną Afrykę, Bliski Wschód, czy Bałkany. Od kilku lat rower stał się dla mnie najlepszym środkiem komunikacji w podróż. Mam za sobą "Zimową Wyprawę Rowerową Dookoła Polski", jako pierwszy człowiek w historii zrealizowałem i zapisałem na mapach gps taki projekt. Następnie dojechałem rowerem z Polski do Pakistanu, mijając takie kraje jak Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Iran. Przejechałem jedną z najniebezpieczniejszych i najpiękniejszych dróg świata, Karakorum Highway. Często lubię się gdzieś zgubić, bo wiem, że będzie to kolejnym odkryciem.

Ostatnią rowerową ekspedycją, było przejechanie z zachodu na wschód mało popularnego wśród podróżników ze względów bezpieczeństwa i sytuacji politycznej Afganistanu. Było to najtrudniejsze w moim życiu podróżniczym wyzwanie. Tu również, jako pierwszy Polak w historii zarejestrowałem taki przejazd na mapach.

Każda z tych wypraw, to różne historie do opowiedzenia, podzielenia się i pokazania świat takim, jaki jest, bez turystycznego pudru, który mógłby zaburzyć rzeczywistość. Zapoznanie słuchaczy z pięknem natury i przybliżeniem zwykłego życia lokalnych społeczności.

Chętnie przeniosę Was na chwilę do mojego rowerowego świata”

Paweł Małaszko

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!