Hendrik II szaleje nad regionem!

2021-10-21 13:59
Sylwester Wasiak
2021-10-21 13:59

Mamy pierwsze informacje na temat interwencji strażacki związanych z bardzo silnym wiatrem, który występuje dziś nad naszym regionem.

Wichury czekają nas dziś oraz w piątek, a prędkość wiatru może przekraczać 100 km/h! Wszystko to spowodowane jest przemieszczającym się niżem o imieniu Hendrik II, który oprócz silnych porywów wiatru, moze przynieść  także gwałtowne burze, głównie w czwartek oraz w nocy z czwartku na piątek na terenie całego województwa.
Jak nas poinformował Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, tylko dziś do godz. 13 na terenie powiatu goleniowskiego odnotowano 28 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Głównie dotyczyły one powalonych drzew tak jak m.in. interwencja strażaków z OSP Dębice. Druhowie z tej jednostki przed godz. 13 usuwali powalone drzewo, na drodze pomiędzy Maszewkiem a Godowem (na zdjęciu).
Uważajmy dziś, a jeśli to możliwe, pozostańmy w domu, zabierzmy z balkonów wszystkie przedmioty, które może porwać wiatr oraz nie pozostawiajmy samochodów w pobliżu drzew.

Foto: OSP Dębice.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!