Jedna osoba zginęła w pożarze domu

2021-11-28 9:45
Sylwester Wasiak
2021-11-28 9:45

Po godzinie 23 doszło wczoraj do tragicznego w skutkach pożaru domu, w którym znajdowało się m.in. dwoje dzieci...

ZDJĘCIE 1 z 4

Jak informuje nas mł. asp. Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu kierujący działaniem ratowniczym potwierdził pożar domu w miejscowości Świerczewo w gminie Nowogard. Zastano rozwinięty pożar jednego z pokoi w budynku mieszkalnym. Z palącego się budynku przed przyjazdem zastępów straży pożarnej samodzielnie ewakuowały się cztery osoby, dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci, które nie wymagały pomocy medycznej. Uzyskano od nich informacje, że w palącym się pomieszczeniu znajduje się człowiek. Przez okna budynku wydobywał się ogień i gęsty dym. Przed przybyciem zastępu straży pożarnej zostało wybite okno w pomieszczeniu objętym pożarem, przez które mieszkańcy chcieli ewakuować znajdującego się wewnątrz mężczyznę. Niestety mimo prowadzonych działań gaśniczych i poszukiwawczych, w środku budynku w rogu pomieszczenia, które objęte było pożarem, odnaleziono spalone ciało mężczyzny, którego stan jednoznacznie wskazywał na zgon.
Na miejsce zdarzenia przybył również zespół ratownictwa medycznego, który przebadał dzieci. Medycy nie stwierdził konieczności ich hospitalizacji. Na miejscu do późnych godzin działała policja oraz prokurator. Budynek na chwilę obecną nie nadaje się do zamieszkania..
Na miejsce zdarzenia skierowano pięć zastępów Straży Pożarnej (dwie jednostki z JRG Goleniów, PJRG Nowogard, OSP Węgorza i OSP Wyszomierz), zastępcę komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie oraz Oficera Operacyjnego Powiatu.

Foto: KP PSP GOLENIÓW

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!