„Jest zrozumienie dla podwyżki”

2021-07-27 15:53
Sylwester Wasiak
2021-07-27 15:53

Tomasz Banach, wiceburmistrz gminy Goleniów jest zadowolony z przeprowadzonych spotkań z wybranymi grupami mieszkańców gminy w sprawie gospodarki śmieciowej.

Na zdjęciu Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa. (Foto: Gmina Goleniów)

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu odbył się cykl spotkań m.in. z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych, sołtysami oraz seniorami i dotyczył on w skrócie prezentacji historii sporu pomiędzy burmistrzem, a radnymi w sprawi gminnych śmieci, jakie są tego konsekwencje dla budżetu gminy oraz dalszego odbierania odpadów od mieszkańców.
- Jestem bardzo zadowolony z przeprowadzonych rozmów w temacie gospodarki odpadami w gminie Goleniów – mówi Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa. - W spotkaniach wzięło udział dużo osób i widać, że ludzie są zainteresowani tym tematem. Najpierw wypuściliśmy ulotkę, która sprowokowała rozmowę nad tym zagadnieniem. Na spotkaniach przedstawiłem mieszkańcom aktualną sytuację. Ludzie muszą wiedzieć, że nie możemy podpisać nowej umowy na wywóz odpadów, gdyż nie ma na to środków w budżecie. W moim odczuciu na zorganizowanych spotkaniach wśród ich uczestników było duże zrozumienie sytuacji i ludzie są gotowi płacić stawkę 30 złotych od osoby za odbiór odpadów, która pokryłaby koszty gospodarowania odpadami – powiedział T. Banach.
Czy burmistrz Goleniowa podejmie kolejną próbę i przedstawi projekt uchwały podnoszący cenę odbioru odpadów?
- Do tego tematu podchodziliśmy 22 razy. Obecnie nie mamy żadnych nowych propozycji. Myślę, że teraz to Rada powinna zwołać nadzwyczajną sesję i to radni powinni dogadać się w temacie podwyżki cen za śmieci i uregulowania tej sprawy. Burmistrz kolejnych prób nie będzie już czynił – powiedział T. Banach.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

mieszkaniec

odpowiedz
28.07.2021 11:41

Przepraszam bardzo, jakie porozumienie ??? Pan Burmistrz pięknie nakręcił starszych ludzi opowiastkami o wielkich kosztach związanych z wywozem śmieci i wydatkach gminy z tym związanych. Proponuje, żeby jednak zaczął od Siebie, tłumacząc się z działalności i funkcjonowania firmy PGK.