KLASA A. Masovia ogrywa Zalew, OKS gromi outsidera (FOTO)

2020-11-22 18:40

OKS Goleniów rekordowo pokonuje Sowiankę, ważne zwycięstwo odnosi Masovia, komplet punktów trafia na konto Promienia. Po jednym punkcie wywalczyły w miniony weekend Hanza i Leśnik. Zapraszamy na relację z 13.kolejki.

ZDJĘCIE 1 z 11

Radowia Radowo Małe - Hanza Goleniów 1:1
Bramka: Krawczyński
Cenny punkt z trudnego wyjazdu przywieźli zawodnicy Hanzy. Goleniowianie zmierzyli się w Radowie Małym z nieprzewidywalnym zespołem Radovii. Gospodarze pierwsi objęli prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Wyrównanie padło w drugiej odsłonie spotkania. Gola na wagę punktu dla Hanzy strzelił Dominik Krawczyński.

Promień Mosty - Znicz Wysoka Kamieńska 3:0
Bramki: Roszak, Antczak, Banasiewicz
Do przerwy w Mostach pachniało sensacją. Gospodarze będący faworytem tego spotkania bezbramkowo remisowali z outsiderem rozgrywek Zniczem Wysoka Kamieńska. Od początku drugiej połowy gospodarze rozpoczęli jednak strzelanie. W 48 minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Roszak, w 60 minucie z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Adrian Antczak. Wynik spotkania ustalił na 3:0 w 75 minucie Adrian Banasiewicz.

Leśnik Kliniska - Jastrząb Łosośnica 1:1
Bramki: Stefaniak
To był ostry mecz, w którym sędzia pokazał łącznie trzy czerwone kartki (dwie dla piłkarzy Leśnika i jedną dla zawodnika z Łosośnicy). Wyżej notowani w tabeli zawodnicy Jastrzębia objęli prowadzenie w 25 minucie po ładnym uderzenie z około 16 metrów. Wyrównanie padło pięć minut przed końcem spotkania. Wówczas po rzucie wolnym wykonywanym przez Artura Rybaka, bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, a największym sprytem wykazał się Cezary Stefaniak, który z około 7 metrów wpakował piłka do bramki rywala. Obie drużyny podtrzymały zatem trwające passy bez porażki, a wynik wydaje się sprawiedliwym rezultatem tej konfrontacji.

OKS Center MD Goleniów - Sowianka Sowno 14:0
Bramki: B. Paszkowski - 6, S. Paszkowski - 3, Żelichowski - 2, Borucki, Mituła, samobójcza.
Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy OKS w ostatnim meczu rundy jesiennej. Goleniowianie zdemolowali Sowiankę aż 14:0 (to rekordowa, najwyższa wygrana w rundzie jesiennej w grupie 2 A klasy). Do przerwy OKS prowadził już 6:0, a w tym czasie klasycznego hattricka ustrzelił Bartek Paszkowski. W drugiej połowie ten sam zawodnik dorzucił kolejne trzy trafienia, tak więc łącznie aż sześciokrotnie pokonywała bramkarza rywali.

Zalew Stepnica - Masovia Maszewo 1:3 (fotorelacja)
Bramki: Blatkiewicz - Michalczyk - 3
Mecz na szczycie A klasy dla Masovii, która pokonała Zalew 3:1. Już do przerwy na boisku w Stepnicy goście prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Damiana Michalczyka. W drugiej odsłonie spotkania kontaktowe trafienie dla gospodarzy uzyskał Blatkiewicz, jednak ostatnie zdanie należało do przyjezdnych, a konkretnie Michalczyka, który zdobył trzecią bramkę w meczu, ustalając rezultat na 3:1 dla Masovii. Jeśli podopieczni Marcina Bąka za tydzień pokonają w zaległym spotkaniu Pioniera Żarnowo, awansują na pierwsze miejsce w tabeli, zostając mistrzem rundy jesiennej.