KLASA A. Mnóstwo goli i czerwonych kartek...

2020-10-26 6:00

Hanza po szalonym meczu pokonuje Pioniera. Nowym liderem Zalew Stepnica. Zwycięstwa na swoim koncie zanotowały druzyny Leśnika, Masovii, Pomorzanina, Promienia. Zapraszamy na relację z 10.kolejki spotkań A klasy.

Sowianka Sowno - Leśnik Kliniska 0:1
Bramka: Konopacki.
Złoty gol w tym meczu padł w 30 minucie spotkania, a jego autorem był Kacper Konopacki. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Leśnika i tylko nieskuteczność w ataku spowodowała, że padła zaledwie jedna bramka. W 40 minucie D. Okunek otrzymał czerwoną kartkę za faul taktyczny. Po wyrównanym początku drugiej połowy w 65 minucie drugą żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Artur Rybak i Leśnik musiał grać w dziewiątkę. Świetny mecz rozgrywał jednak w bramce gości Piotr Głowacki, który był zaporą nie do przejścia dla gospodarzy. W końcówce spotkania sędzia pokazał czerwoną kartkę dla zawodnika Sowianki i obie drużyny kończyły ten mecz w niepełnych składach. Ostatecznie jednak zwycieżył Leśnik, notując drugi triumf w sezonie i inkasując ważne trzy punkty.

Jastrząb Łosośnica - Masovia Maszewo 1:4 (FOTO)
Bramki: Michalczyk - 2, Karasiak, Dębowczyk
Ważne zwycięstwo na trudnym terenie. Jastrząb to drużyna, która od początku sezonu zaliczana jest do grona ekip mogących wywalczyć awans do klasy okręgowej. Masovia jednak pokazała, że potrafi grać i wygrywać na wyjeździe z trudnymi rywalami. Po zremisowanej pierwszej połowie, w drugiej ekipa Marcina Bąka strzeliła kolejne trzy gole, zapewniając sobie szóste zwycięstwo w sezonie i pozycję wicelidera tabeli.

Pomorzanin Przybiernów - Radowia Radowo Małe 1:0
Bramka: Maciej Bartusiak
Radowia w tym sezonie to niewygodny rywal dla każdego. Przekonało się już o tym kilka ekip. Pomorzanin długo nie mógł znaleźć recepty na pokonanie przeciwnika. Cierpliwość kibiców jednak się opłaciła. Gol na wagę trzech punktów autorstwa Macieja Bartusiaka padł w 80 minucie. Pomorzanin po tym zwycięstwie plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli.

Hanza Goleniów - Pionier Żarnowo 6:3
Bramki: Lebioda - 3, Krawczyński - 2, Maciąg - M.Komenda - 2, P. Komenda.
Najbardziej szalony mecz tego weekendu. Pionier w pierwszej odsłonie spotkania szybko zdobył aż trzy gole. Przed przerwą Hanza jednak zdołała częściowo odrobić straty, odpowiadając dwoma trafieniami. Po przerwie gole strzelali już tylko goleniowianie. Łącznie aż czterokrotnie trafiali do siatki Pioniera, ostatecznie triumfując 6:3. W końcówce spotkania miały miejsce jednak wydarzenia niekoniecznie związane ze sportem, w efekcie czego sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki, po jednej dla zawodników obu drużyn i jedną trenerowi gości.

Błękitni Trzygłów - Promień Mosty 2:3
Bramki: Eschinger, Jastrowicz, gol samobójczy
Ważne i cenne punkty przywiózł z trudnego terenu Promień Mosty. Podopieczni M. Eschingera byli lepsi od Błękitnych Trzygłów. Do przerwy goście prowadzili już 0:2 po golach Łukasza Eschingera i Michała Jastrowicza, będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Na początku drugiej odsłony rywale zdobyli gola kontaktowego, później jednak Promień zdobył trzecią bramkę po samobójczym trafieniu zawodnika miejscowych. Około 80 min. Błękitni ponownie zdobyli gola kontaktowego, jednak na więcej już tej ekipy nie było stać i to Promień cieszył sie z kompletu punktów. Ekipa z Mostów plasuje się aktualnie na szóstej pozycji w tabeli.

Znicz Wysoka Kamieńska - Zalew Stepnica 1:2
Bramki: F. Kominek, Brzozowski.
To nie był łatwy mecz dla Zalewu. Znicz mimo, iż jest ostatni w tabeli, próbował jak najlepiej potrafił, utrudnić zdobycie punktów w tym meczu ekipie ze Stepnicy. W 25 minucie prowadzenie dla gości uzyskał Filip Kominek. Gdy przed przerwą na 2:0 gola zdobył Brzozowski, wydawało się, że Zalew odniesie pewne zwycięstwo. W drugiej połowie jednak padł jeden gol, ale dla gospodarzy, którzy zdobyli bramkę kontaktową. Na szczęście na więcej stać ich już nie było i trzy punkty zgarnęła ekipa ze Stepnicy, która po tej kolejce została liderem tabeli.