KLASA A. OKS, Zalew i Leśnik z kompletem punktów

2020-11-09 6:00

Zapraszamy na podsumowanie 11.serii spotkań w A klasie z udziałem ekip z powiatu goleniowskiego.

Promień Mosty - Pomorzanin Przybiernów 0:0
Obie drużyny przystępowały do tego spotkania mając za sobą serię dwóch ligowych zwycięstw, tak więc zapowiadał się interesujący pojedynek, który ostatecznie zakończył się podziałem punktów i bezbramkowym remisem. Wyżej w tabeli plasuje się Pomorzanin, który jest czwarty. Promień zajmuje szóstą lokatę.

Pionier Żarnowo - Jastrząb Łosośnica 1:5
Bramka: Węcławek.
Do przerwy gospodarze przegrywali z zespołem z Łosośnicy już 0:2. Na początku drugiej połowy nadzieje miejscowym przywrócił Filip Węcławek strzelając bramkę kontaktową. Cóż z tego skoro później kolejne bramki padały już tylko dla ekipy gości. Jastrząb zwyciężył 5:1. Dla Pioniera była to piąta porażka w szóstym meczu przed własną publicznością. Żarnowianie zajmują aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli.

OKS Center MD Goleniów - Błękitni Trzygłów 1:0
Bramka: Hawrot
Jedyny gol w tym meczu padł w 48 minucie, a jego autorem był Hawrot. W końcówce spotkania OKS mógł podwyższyć prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Dobrowolski. OKS z dorobkiem 23 punktów plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.

Zalew Stepnica - Hanza Goleniów 5:2
Bramki: Blatkiewicz - 2, Nawrocki - 2, Brzozowski - gol samobójczy, Lebioda.
Siedem goli padło w derbowym meczu Zalewu z Hanzą. Wynik otwarty został już w 5 minucie, kiedy to gola zdobył Nawrocki. Na 2:0 podwyższył Blatkiewicz, a następnie ponownie na listę strzelców wpisał się Nawrocki. Przed przerwą Hanza strzeliła pierwszą bramkę po samobójczym trafieniu. Już na początku drugiej połowy Brzozowski zdobył gola na 4:1. Później drugą bramkę dla przyjezdnych z rzutu karnego strzelił Lebioda. Ostatnie zdanie należało do Zalewu, który ustalił wynik na 5:2 za sprawą Blatkiewicza. Zalew ma na swoim koncie 24 punkty, a więc tyle, co liderująca Masovia.

Leśnik Kliniska - Znicz Wysoka Kamieńska 4:2
Bramki: Kubiak - 2, Konopacki, Różyło.
Jest trzecie zwycięstwo na koncie Leśnika. Ekipa z Klinisk pokonała outsidera rozgrywek Znicza Wysoka Kamieńska 4:2. Do przerwy gospodarze prowadzili po golach Grzegorza Rużyło i Kacpra Konopackiego (z rzutu karnego). Na początku drugiej połowy goście zdobyli bramkę kontaktową, na którą trzecim golem dla Leśnika odpowiedział Kubiak. Później Znicz ponownie złapał kontakt po ładnym uderzeniu z ponad 30 metrów, jednak ostateczne zdanie należało do Leśnika. Wynik spotkania na 4:2 ustalił Kubiak.
Ekipa z Klinisk odniosła zasłużone zwycięstwo i awansowała w tabeli na dziesiątą pozycję.