KLASA A. Orzeł mistrzem jesieni, Dąb przegrywa mecz na szczycie!

2021-11-23 5:37

Za nami ostatnia, 13. kolejka spotkań w grupie 1 i 2 A klasy. Orzeł Łożnica został mistrzem rundy jesiennej, z kolei Dąb Dębice po przegranej w meczu na szczycie stracił pozycję lidera. Zapraszamy na relację z ostatniej serii spotkań…

GRUPA 1
Wicher Brojce - Orzeł Łoźnica 2:3
Bramki: Borek, Gibała, Listkiewicz.
Po szalonym meczu i golu w doliczonym czasie gry Orzeł zapewnił sobie mistrzostwo rundy jesiennej. Pierwsi gola w tym spotkaniu strzelili gospodarze z Brojc w 19 minucie. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Wojciech Borek. W drugiej połowie długo bramki nie padały. W 78 minucie zespół Wichra ponownie objął prowadzenie, z którego cieszył się tylko dwie minuty. Gola na 2:2 strzelił Kamil Gibała. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla gości strzelił Rafał Listkiewicz, zapewniając drużynie Orła trzy punkty i jak się później okazało pierwsze miejsce w tabeli po rundzie jesiennej! Orła czeka jeszcze zaległy derbowy mecz z Pomorzaninem Przybiernów, jednak jego wynik nie wpłynie już na zmianę pozycji w tabeli.

Pomorzanin Przybiernów - Bałtyk Gostyń 4:1
Bramki: Bajda – 2, Bartusiak, Pietkiewicz.
Szóste zwycięstwo i siódmy mecz bez porażki to bilans Pomorzanina na zakończenie rundy jesiennej. Ekipa z Przybiernowa gładko pokonała Bałtyk Gostyń 4:1. Do przerwy gospodarze prowadzili po dwóch trafieniach Kamila Bajdy w 22 i 24 minucie spotkania. Goście strzelili bramkę kontaktową w 68 minucie, jednak trzy minuty później Pomorzanin odpowiedział trafieniem Macieja Bartusiaka. Wynik spotkania w 83 minucie ustalił Paweł Pietkiewicz. Pomorzanin z dorobkiem 23 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli i pozostanie na nim do wiosny niezależnie od rezultatu zaległego derbowego spotkania z Orłem Łoźnica, które odbędzie się w nadchodzący weekend.

Jastrząb Łosośnica - Pionier Żarnowo 1:1
Bramka: Kozłowski.
Wynik meczu na szczycie ligowej tabeli ustalony został w pierwszej części spotkania. Gospodarze objęli prowadzenie po golu samobójczym w 20 minucie, a w 35 minucie do remisu doprowadził Dariusz Kozłowski. Podział punktów w tym meczu kosztował Pioniera spadek na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Znicz Wysoka Kamieńska - Zalew Stepnica
Mecz nie doszedł do skutku, a wynik spotkania zweryfikowany zostanie przez Wydział Gier ZZPN.

GRUPA 2

Dąb Dębice - Orzeł Grzędzice 0:1
W meczu na szczycie grupy 2 A klasy lepsi okazali się przyjezdni z Grzędzic. Orzeł pokonał Dąb 1:0 po golu samobójczym zawodnika z Dębic strzelonym w 55 minucie spotkania. Przegrana kosztowała Dąb utratę pozycji lidera i po rundzie jesiennej zespół z Dębic uplasował się na trzecim miejscu w tabeli.

GRUPA 3

Leśnik Kliniska - Czarni Szczecin 0:2
Czarni Szczecin to jedyny zespół w lidze, który nie przegrał meczu wyjazdowego. Szczecinianie podtrzymali tę passę w miniony weekend, pokonując Leśnika na jego boisko 2:0. Do przerwy przyjezdni prowadzili 1:0 po golu strzelonym w 26 minucie, zaś rezultat spotkania ustalony został w doliczonym czasie gry. Leśnik doznał piątej porażki w szóstym meczu przed własną publicznością i na jedną kolejkę przed zakończeniem piłkarskiej jesieni zajmuje ósme miejsce w tabeli.

OKS Center MD Goleniów - Promień Mosty 4:3
Bramki: Borucki, Antczak, Makarewicz, Bożek – Wiliński, Kozioł, Stelmasik.
Ostre strzelanie w derbach gminy Goleniów. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy OKS, za sprawą gola w 28 minucie autorstwa Pawła Boruckiego. W 35 minucie Promień doprowadził do remisu po bramce Wojciech Wilińskiego, jednak jeszcze przed przerwą goleniowianie ponownie wyszli na prowadzenie, gdy gola na 2:1 strzelił Adrian Antczak w 38 minucie. Na początku drugiej części spotkania, w 52 minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Makarewicz i OKS prowadził już 3:2. Pięć minut później bramkę kontaktową dla ekipy z Mostów strzelił Kacper Kozioł. W 70 minucie OKS ponownie prowadził różnicą dwóch goli, po trafieniu Kamila Bożka. Promień zdołał ponownie złapać kontakt po bramce Sylwestra Stelmasiaka i na tym strzelanie się skończyło. OKS wygrał pierwszy mecz w sezonie i obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów. Promień jest pozycję wyżej i ma na swoim koncie sześć oczek.

Chemik II Police - Hanza Goleniów 5:0
Do przerwy rezerwy Chemika prowadziły 3:0 po golach strzelonych w 17, 19 i 33 minucie. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze dorzucili jeszcze dwa trafienia i było po meczu. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Hanza zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów.