KLASA A. Orzeł rozbija Pioniera, OKS sprawcą niespodzianki!

2021-10-18 17:20

W meczu na szczycie ligowej tabeli Orzeł Łożnica wysoko pokonał Pionier Żarnowo. Sporą niespodziankę sprawił zespół OKS Goleniów. Zapraszamy na relację z 8.kolejki spotkań.

GRUPA 1
Pomorzanin Przybiernów - Wicher Brojce 2:1
Bramki: Michalski, Kaszuba.
Zaczęło się źle dla gospodarzy. W 23 minucie Wicher objął prowadzenie, które utrzymał do przerwy. W drugiej połowie długo Pomorzanin nie potrafił znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy rywala. Dopiero w 74 minucie do remisu doprowadził Piotr Michalski, a trzy minuty później gola na wagę trzech punktów dla ekipy z Przybiernowa strzelił Damian Kaszuba. Pomorzanin z 10 punktami na koncie zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Radowia Radowo Małe - Zalew Stepnica 5:0
Radowia rozstrzelała Zalew aż 5:0. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po golach strzelonych w 36 i 42 minucie spotkania. W drugiej połowie miejscowi dorzucili jeszcze trzy bramki w ostatnich dwudziestu minutach spotkania. Zalew obecnie jest 10 w tabeli i ma na koncie siedem punktów.

Orzeł Łoźnica - Pionier Żarnowo 4:0
Bramki: Teofil (2), Adamski, Kosior.
W hicie kolejki Orzeł Łoźnica ograł lidera tabeli Pionier Żarnowo aż 4:0. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu Damiana Teofila w 10 minucie spotkania. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do 70 minuty. Wówczas na listę strzelców ponownie wpisał się Teofil. W końcówce spotkania Orzeł dorzucił jeszcze dwa gole, a autorami trafień byli Michał Adamski w 85 minucie i Damian Kosior w doliczonym czasie gry. Pionier doznał pierwszej porażki w sezonie, ale utrzymał pozycję lidera. Orzeł z kolei pozostaje niepokonaną drużyną u siebie i z dorobkiem 18 punktów zajmuje czwarte miejsce, tracąc do liderującego Pioniera tylko jeden punkt (Orzeł ma również rozegrane jedno spotkanie mniej od czołówki)

GRUPA 2
Dąb Dębice - Sokół Sokoliniec 5:3
Bramki: P. Raczyński (2), Sobański, Kowalski, Retmańczyk.
Dąb Dębice odniósł czwarte zwycięstwo w czwartym spotkaniu przed własną publicznością. Ekipa z Dębic prowadziła do przerwy 3:0 po golach Sobańskiego, Raczyńskiego i Kowalskiego. Gdy w 50 minucie Patryk Raczyński strzelił czwartą bramkę, a trzy minuty później Dawid Retmańczyk zdobył piątego gola, wydawało się, że jest już po meczu, a miejscowi odniosą okazałe zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. W ostatnim kwadransie przyjezdni strzelili trzy gole i skończyło się na skromniejszym zwycięstwie 5:3 miejscowych. Dąb ma 19 punktów na swoim koncie i jest wiceliderem tabeli.

GRUPA 3
Czarni Szczecin - Promień Mosty 2:1
Bramka: samobójcza.
Wszystkie gole w tym spotkaniu strzelali gospodarze. Do przerwy Czarni prowadzili 1:0, a w 58 minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Gol honorowy dla Promienia był autorstwa zawodnika Czarnych, który strzelił samobója. Promień zajmuje 11 miejsce w tabeli i ma na swoim koncie sześć punktów.

Leśnik Kliniska - Kasta Szczecin-Majowe 0:1
Czwarty mecz i czwarta przegrana u siebie Leśnika. Tym razem lepsza okazała się Kasta Majowe, która zwyciężyła 1:0 po golu strzelonym w 40 minucie meczu. Leśnik z sześcioma punktami zajmuje 10 miejsce w tabeli.

Vielgovia Szczecin - OKS Center MD Goleniów 1:1
Bramka: Bożek.
Do przerwy OKS był sprawcą olbrzymiej sensacji, prowadząc na boisku niepokonanego dotychczas lidera tej grupy Vielgovii 1:0 po golu Kamila Bożka strzelonym w 40 minucie spotkania. Dziesięć minut po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1 co i tak należy uznać za niespodziankę, gdyż gospodarze pierwszy raz w sezonie stracili punkty. OKS ma po tym spotkaniu na swoim koncie 2 punkty i zajmuje 13 miejsce w tabeli.

Hanza Goleniów - Wicher Reptowo 5:0
Bramki:Krawczyński (3), Zdziarski, Lebioda.
Okazałe zwycięstwo Hanzy, która rozbiła na własnym terenie Wichra Reptowo aż 5:0. Do przerwy ekipa z Goleniowa prowadziła 2:0 po golach Dominik Krawczyńskiego w 21 minucie i Mariusz Zdziarskiego w 40 minucie spotkania. W drugiej połowie gospodarze dorzucili jeszcze trzy bramki. W 54 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Lebioda, a później dwa gole dorzucił Krawczyński, zdobywając tym samym hattricka. Hanza po tym zwycięstwie jest na 9 miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów.