KLASA A. To był w większości udany weekend!

2021-09-27 16:30

Sześć drużyn z powiatu goleniowskiego występujących w A klasie zwyciężyło swoje mecze w minionej kolejce. Zapraszamy na relację z 5.serii spotkań.

GRUPA 1
Orzeł Łoźnica - Bałtyk Gostyń 4:2
Bramki: Teofil, Ignasiak, Nowak, Borek.
Pierwszego gola w tym meczu strzelili gospodarze. W 17 minucie do siatki gości trafił Damian Teofil. Tuż przed przerwą Bałtyk doprowadził do wyrównania. W drugiej części spotkania, w 77 minucie przyjezdni strzelili gola na 2:1. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się triumfem Bałtyku, Orzeł w końcówce spotkania przypuścił szturm. W 90 minucie do remisu doprowadził Mateusz Ignasiak, a w doliczonym czasie meczu miejscowi strzelili jeszcze dwie bramki i rzutem na taśmę zainkasowali trzy punkty. Orzeł jest aktualnie piąty w tabeli i ma 9 punktów na koncie.

Zalew Stepnica - Jantar II Dziwnów 3:1
Bramki: Nawrocki, Błażejczyk, Brzozowski.
Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie na koncie Zalewu Stepnica, który pokonał przed własną publicznością rezerwy Jantara 3:1. Do przerwy był remis. W 9 minucie prowadzenie miejscowym dał Bartłomiej Nawrocki, jednak w 34 minucie goście doprowadzili do remisu. W drugiej połowie Zalew w 70 i 88 minucie strzelił dwa gole, zapewniając sobie komplet punktów w meczu z Jantarem II. Ekipa ze Stepnicy zajmuje 11 miejsce w tabeli i ma cztery punkty na swoim koncie.

Bizon Cerkwica - Pomorzanin Przybiernów 0:3
Bramki: Zawadzki, Kasztelan, Dańczak.
Pierwszy komplet punktów na koncie Pomorzanina, który na wyjeździe ograł Bizon Cerkwica 3:0. Do przerwy goście prowadzili 2:0 po golach Zawadzkiego i Kasztelana. W drugiej połowie w 75 minucie rezultat spotkania na 3:0 ustalił Sebastian Dańczak. Pomorzanin ma na swoim koncie cztery punkty i zajmuje obecnie dziewiątą pozycję.

Pionier Żarnowo - Błękitni Trzygłów 3:1
Bramki: Matuszak, Kozłowski, Górny.
Mecz na szczycie ligowej tabeli dla Pioniera, który ograł Błękitnych Trzygłów 3:1. Do przerwy miejscowi prowadzili 1:0 po golu Matuszaka. W drugiej połowie w 59 minucie prowadzenie Pioniera podwyższył Dariusz Kozłowski. W 70 minucie goście strzelili gola kontaktowego, jednak ostatnie zdanie należało do gospodarzy, a wynik spotkania na 3:1 ustalił w 85 minucie Górny. Pionier zajmuje drugiej miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

GRUPA 2
Orzeł Małkocin - Dąb Dębice 1:2
Bramki: Sobański, Retmańczyk.
Czwarte zwycięstwo w piątym meczu w sezonie odniósł Dąb Dębice i drużyna ta przewodzi w ligowej tabeli. Po pierwszej połowie meczu w Małkocinie był remis. Prowadzenie objęli goście w 22 minucie, a autorem bramki był Rafał Sobański. Tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu. Zwycięską bramkę dla Dębu strzelił w 60 minucie Dawid Retmańczyk.

GRUPA 3
Promień Mosty - Wicher Reptowo 2:0
Bramki: Eschinger, Roszak.
Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Promień, który pokonał Wicher Reptowo 2:0. Obie bramki padły w końcówce spotkania. W 83 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Eschinger, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Kacper Roszak. Promień z sześcioma punktami na koncie jest ósmy w tabeli.

OKS Center MD Goleniów - Leśnik Kliniska 2:4
Bramki: Mituła (2) – Pracowity, M. Domaradzki (2), Ł. Domaradzki.
W derbach powiatu goleniowskiego górą Leśnik Kliniska, który pokonał OKS Goleniów. Prowadzenie w tym meczu objęli zawodnicy Leśnika w 5 minucie spotkania. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Kamil Mituła. W drugiej połowie w 51 minucie ponownie na prowadzenie gości wyprowadził Mateusz Domaradzki, a dziewięć minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie ekipy z Klinisk na 3:1. W 77 minucie gola kontaktowego strzelił dla OKS ponownie Kamil Mituła, jednak ostatnie zadanie należało do Leśnika, a bramkę na 4:2 zdobył w doliczonym czasie gry Łukasz Domaradzki. Po tym spotkaniu OKS zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 1 punktu, a Leśnik jest dziewiąty i ma na swoim koncie sześć punktów.

Kasta Szczecin-Majowe - Hanza Goleniów 4:1
Bramka: Maciąg
Mecz dobrze rozpoczął się dla Hanzy, gdyż goleniowianie w 19 minucie wyszli na prowadzenie w meczu z Kastą, a gola strzelił Piotr Maciąg. Cóż z tego skoro później bramki strzelali gospodarze. Do remisu Kasta doprowadziła jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie dorzuciła jeszcze trzy trafienia i triumfowała 4:1. Hanza z dorobkiem 4 punktów zajmuje 11 miejsce w tabeli.