KLASA A. Większość ekip zapunktowała!

2021-10-12 5:34

Zwycięstwa na swoim koncie odnotowały w minionej kolejce Orzeł Łożnica, Zalew Stepnica, Pionier Żarnowo, Pomorzanin Przybiernów i Hanza Goleniów. Zapraszamy na relację z 7. kolejki A klasy z udziałem drużyn z powiatu goleniowskiego.

Grupa 1
Orzeł Łoźnica - Fala Międzyzdroje 4:1
Bramki: Teofil, Ignasiak, Kulczyński.
Twierdza w Łoźnicy nadal niezdobyta! W miniony weekend Orzeł odniósł czwarte zwycięstwo w czwartym spotkaniu przed własną publicznością w sezonie. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili po golu samobójczym. Na początku drugiej odsłony Fala doprowadziła do wyrównania, co mocno rozjuszyło gospodarzy, którzy w 57 minucie za sprawą Damiana Teofila ponownie wyszli na prowadzenie, a następnie dorzucili kolejne dwie bramki i ostatecznie pewnie triumfowali 4:1. Orzeł z dorobkiem 15 punktów jest na czwartym miejscu w tabeli.

Zalew Stepnica - Bałtyk Gostyń 3:2
Bramki: Lipniacki, Moczniański, Babak.
Do przerwy był bezbramkowy remis i nikt nie przewidywał, że w drugiej połowie padnie aż 5 goli. W 56 minucie na prowadzenie wyszli goście. Dziesięć minut później do remisu doprowadził Tomasz Lipniacki. W 83 minucie Bałtyk ponownie wyszedł na prowadzenie, jednak po minucie Patryk Moczniański wyrównał, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Kamil Babak zdobył zwycięską bramkę dla ekipy ze Stepnicy. Zalew ma obecnie siedem punktów na koncie i zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.

Pionier Żarnowo - Radowia Radowo Małe 2:1
Bramki: Węcławek, Matuszak.
Do przerwy lider z Żarnowa prowadził po golu Filipa Węcławka z 38 minuty. Trzeba jednak przyznać, że ekipa z Radowa Małego od początku sprawiała kłopoty Pionierowi. W 65 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, zespół gospodarzy w doliczonym czasie gry zdobył zwycięskiego gola, a jego autorem był Rafał Matuszak. Pionier jest liderem tabeli z dorobkiem 19 punktów.

Jastrząb Łosośnica - Pomorzanin Przybiernów 0:1
Bramka: Kasztelan
Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 27 minucie, a jej autorem był Filip Kasztelan. Pomorzanin odniósł niespodziewane zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem, dla którego była to pierwsza przegrana w sezonie. Zespół z Przybiernowa z dorobkiem 7 punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Grupa 2
Dąbrovia Stara Dąbrowa - Dąb Dębice 2:1
Bramka: Retmańczyk.
Dąb doznał pierwszej porażki w sezonie. Ekipa z Dębic przegrała w Starej Dąbrowie 1:2 i straciła pozycję lidera. Pierwsi gola strzelili gospodarze w 19 minucie, jednak chwilę później do remisu doprowadził Dawid Retmańczyk. Jeszcze przed przerwą Dąbrovia ponownie wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie gole już nie padły i zwycięstwo gospodarzy stało się faktem. Dąb ma na swoim koncie 16 punktów i aktualnie jest wiceliderem tabeli.

Grupa 3
Promień Mosty - Hanza Goleniów 1:4
Bramki: Banasiewicz – Krawczyński, Michał Lebioda (2), Kowaluk.
Do przerwy w derbach powiatu goleniowskiego był remis. Pierwszego gola w meczu zdobyli zawodnicy Hanzy, a jego autorem był Dominik Krawczyński. W 38 minucie do remisu doprowadził Adrian Banasiewicz. W drugiej połowie gole strzelali już tylko piłkarze Hanzy, dwa trafienia zaliczył Michał Lebioda, a jeden gol był autorstwa Sebastiana Kowaluka. Hanza po tym zwycięstwie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, a Promień jest jedenasty.

OKS Center MD Goleniów - Znicz Niedźwiedź 1:5
Bramka: Trzaskowski.
OKS doznał piątej porażki w sezonie. Goście objęli prowadzenie w 13 minucie. Dziesięć minut później OKS za sprawą Adama Trzaskowskiego doprowadził do wyrównania. Jednak w 40 minucie Znicz ponownie wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie goście dorzucili jeszcze trzy gole i pewnie 5:1 pokonali OKS, który z dorobkiem 1 punktu zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Zryw Kołbaskowo - Leśnik Kliniska 1:0
Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 70 minucie spotkania, a jego strzelcem był zawodnik gospodarzy. Zryw zwyciężył skromnie 1:0, inkasując komplet punktów. Leśnik doznał pierwszej wyjazdowej porażki w sezonie i z sześcioma punktami plasuje się na 10 miejscu w tabeli.